Kolejna kradzież w schronisku. Ukradli nawet buty

To nie był miły poranek dla turystów, spędzających czas w Schronisku PTTK na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim. Zostali okradzeni. To kolejny z serii podobnych przypadków mających miejsce w okolicznych schroniskach.

– Wspólnie ze znajomymi postanowiliśmy spędzić Święto Niepodległości w górach. Dziś rano przywitał nas piękny widok na Hali Boraczej. Niestety, zimowy krajobraz to niejedyna niespodzianka, która nas spotkała. Po przebudzeniu okazało się, że koledze zginął plecak – po przeszukaniu całego schroniska nie udało się go znaleźć. Następnie kolejne osoby zaczęły zgłaszać braki. W sumie zniknęły plecak i trzy pary butów… Nawet nie chcę myśleć, ile kasy przepadło. Złodziej przyjechał prawdopodobnie samochodem, bo przy drodze znaleźliśmy wyrzucone z plecaka rzeczy. Sprawa została zgłoszona na policję. Nie spodziewamy się odzyskać rzeczy, ale chcieliśmy opisać tę sytuację ku przestrodze. Starajcie się przed pójściem spać wszystko chować do pokojów i najlepiej zamykać je na klucz – relacjonuje jeden z turystów. – Historia ma swój dalszy ciąg. Kolega schodząc do najbliższej miejscowości znalazł zaginiony plecak, który został wyrzucony obok drogi… – po kilku godzinach dodał inny turysta.

Pozbawieni butów miłośnicy wędrówek zostali zwiezieni na parking samochodem. Całe szczęście, bowiem, gdy dochodziło do podobnych sytuacji w innych schroniskach, bywało, że turyści wracali w pożyczonym obuwiu albo… w skarpetkach.

Szef schroniska mówi, że to pierwszy tego rodzaju przypadek na Hali Boraczej i jest mu z tego powodu przykro. Wskazuje, że noc w schronisku spędzały trzy grupy, więc było wesoło i bardzo tłoczno. I, niestety, złodziej mógł sobie wyszukać bez przeszkód jakiś lepszy plecak i pasujące mu buty. Radzi, by turyści zamykali swoje rzeczy w pokojach.

źr beskidzka24.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s