GOPR: Poważne wypadki

logogoprW miniony weekend ratownicy ze Stacji Ratunkowej Przysłop pod Baranią Górą zostali zadysponowani m.in. do dwóch poważnych wypadków.
Jedno ze zgłoszeń dotyczyło zasłabnięcia z utratą świadomości u młodego mężczyzny w rejonie Kiczor, które zakończyło się transportem quadem na Przełęcz Kubalonkę.
Kolejne działanie we współpracy z Pogotowiem, Policją, leśniczymi i myśliwymi miało na celu odnalezienie i udzielenie pomocy mężczyźnie w rejonie Doliny Czarnej Wisełki. Zgłoszenie z nieprecyzyjnymi danymi dotyczącymi miejsca zdarzenia okazało się tragiczne w skutkach. Po nieskutecznej reanimacji ratownikom wraz ze współpracującymi służbami pozostał smutny obowiązek transportu ciała w trudnym terenie pieszo wspomaganego quadem z noszami.


To kolejny zgon w Beskidach w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu na szlaku w rej. Szyndzielni doszło do nagłego zatrzymania krążenia u starszego turysty. Mimo podjętej przez turystów resuscytacji, a następnie czynności ratunkowych wykonanych przez ratowników GOPR, nie udało się uratować życia mężczyzny.

źr GOPR Beskidy

Ten wpis został opublikowany w kategorii GOPR Beskidy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s