2019/09/27 ::: 35. Babiogórska Jesień

babiogorska_jesienBabiogórska Jesień – największe święto Górali Babiogórskich już po raz 35. zawita pod Królową Beskidów. Taniec, muzyka, sztuka ludowa, zwyczaje i obrzędy, regionalne jadło, wystawy, pokazy oraz warsztaty i animacje dla dzieci – to wszystko czeka nas w ostatni weekend września w Zawoi.
Zespoły ze Słowacji, Francji, Rumunii i Polski, twórcy ludowi i rękodzielnicy z całego łuku „Karpat” po raz kolejny zaczarują kulturą karpacką uczestników festiwalu. Rozpoczniemy tradycyjnie od widowiska REDYKU – powrotu pasterzy z owcami do wsi, który od lat nadaje niepowtarzalny charakter tej imprezie.
Na terenie festiwalu pojawi się szałas z bacą i jego pomocnikiem, koszar dla owiec, namiot w którym prezentowane będzie rzemiosło i sztuka babiogórska, stoiska z wyrobami twórców ludowych oraz pysznym regionalnym jadłem. Na scenie zaś zaprezentują się m.in. Górale Babiogórscy, Górale Orawscy, Górale Łąccy i Górale Podhalańscy. Gościć będziemy niesamowity zespół folkowy EST – OUEST z Francji, którego wokalistką jest charyzmatyczna Polka – Grażyna Pawlikowski. W programie wieczornym na scenie wystąpi czołowy polski zespól folkowy – ZAKOPOWER. Nie zabraknie także folkowego głosu Babiej Góry, czyli zespołu POTOCK!

Już dziś zarezerwujcie sobie ostatni weekend września, spotkajmy się razem pod magiczną Babią Górą w poszukiwaniu wyjątkowych wrażeń i emocji wśród miłośników kultury tradycyjnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s