Lipowa: Woda z własnego ujęcia na Dniach Gminy!

Upały w tym roku doskwierają i wszystko wskazuje na to, że tak będzie do końca wakacji. W związku z tym po akcji „Micha wody dla pupila”, czas na kolejną w Gminie Lipowa. Tym razem podczas największego wakacyjnego wydarzenia w Gminie, czyli Dniach Śliwkowej Gminy Lipowa (24-25.08), zostanie uruchomiony bezpłatny punkt z pitną wodą. Wszyscy, którzy pojawią się na tym wydarzeniu, będą mogli spróbować wody z własnego ujęcia z „Malinowskiego potoku”, które gmina Lipowa otwarła rok temu. Woda będzie dodatkowo przepuszczona przez dystrybutory „Water Point”, dzięki którym Urząd Gminy oraz szkoły w Gminie Lipowa zrezygnowały z plastikowych butelek. Petenci, urzędnicy oraz uczniowie i nauczyciele nalewają wodę do swoich kubków lub kubków ekologicznych, biodegradowalnych (z masy kukurydzianej). Właśnie w takich kubkach, w wodnym punkcie, będzie podawana woda podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Punkt będzie umieszczony przy strażnicy OSP Lipowa, obok Śliwkowego Muralu.
W tym roku Dni Śliwkowej Gminy Lipowa odbędą się 24 i 25 sierpnia. Na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce, obok największego muralu na Żywiecczyźnie, gwiazdą będzie zespół ENEJ! Gmina razem z zespołem ogłaszają zabawę! Do wygrania płyty zespołu, które członkowie osobiście podpiszą i wręczą po koncercie w Lipowej. Co trzeba zrobić? Wystarczy pstryknąć pozytywne zdjęcie z największym muralem na Żywiecczyźnie, odpowiedzieć na pytanie „Za co lubię zespół Enej?”, to wszystko wysłać w wiadomości przez facebooka Gminy Lipowa http://www.facebook.com/GminaLipowa , lub wysłać na adres s.wrobel@lipowa.pl, oraz pojawić się 24 sierpnia pojawić się w Lipowej! Trzy nagrodzone osoby, dostaną informację zwrotną dzień przed koncertem.
Poza nimi w pierwszy dzień wydarzenia na scenie pojawią się dwie kapele, które w swoich składach będą miały praktykujących i uznanych LEKARZY(!), czyli Fizyka Cyrulika oraz Autentic. Poza nimi ciekawie zapowiadają się występy świetnych zespołów Hertz Klekot oraz VHS, które po raz pierwszy pojawią się w Lipowej. Sobotę zakończy dyskoteka z Radiem Bielsko. Drugi dzień upłynie pod znakiem jubileuszu 20-lecia Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Lipowianie oraz ich gości. A wśród nich cała plejada najpopularniejszych kapel folkowych. W ten dzień, jak co roku, na dzieci czekać będzie strefa darmowych atrakcji.
Śliwkowa Gmina Lipowa cały czas stawia również na EKO, czyli impreza bez „plastikowych zabawek”, za to nie zabraknie Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami oraz twórców ludowych, którzy wystawiają tradycyjne wyroby, jak zabawki drewniane, czy wyroby wiklinowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s