Kolejny rok z michą wody dla pupila!

micha-wody-dla-pupili.jpgUpalne dni trwają w najlepsze! W tym czasie Gmina Lipowa nie zapomina o mieszkańcach przychodzących do urzędu ze swoimi pupilami, którzy również w takie dni są spragnieni. Trwa właśnie kolejna akcja „Micha Wody dla Pupila”, przed urzędem wystawiona jest wielka micha ze świeżą wodą.

Spożywanie odpowiedniej ilości wody, ważne jest nie tylko dla nas, ale również dla zwierząt. W związku z tym postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim spacerującym w okolicach centrum naszej gminy z pupilami, oraz interesantom odwiedzającym urząd ze swoimi zwierzakami i ruszyć z akcją „Micha wody dla pupili”. W okresie wiosenno – letnim, w słoneczne dni przed Urzędem Gminy Lipowa wystawiona będzie miska z wodą z własnego ujęcia wody z Malinowskiego Potoku.

Organizm psa, oraz kota składa się w około 70% z wody. Jest ona najważniejszym składnikiem pokarmowym. Pies jest w stanie przeżyć ubytek ok 50% masy białkowej i niemalże 100% tłuszczu z organizmu, natomiast ubytek wody na poziomie zaledwie 15%, może spowodować jego śmierć, dlatego należy ją ciągle uzupełniać. Pies powinien wypijać ok. 20 – 50 ml wody dziennie na każdy kg masy ciała.

Przy okazji warto przypomnieć, że w tym roku zaostrzone zostały przepisy dotyczące znęcanie się nad zwierzętami oraz zabijania zwierząt (ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz Kodeks karny, Dz.U. z 2018 r. poz. 663).

  • nowe przepisy podwyższają górne widełki wobec osób odpowiedzialnych za zabicie, uśmiercenie, nielegalny ubój lub znęcanie się nad zwierzęciem — z 2 do 3 lat pozbawienia wolności, zaś sprawca działający ze szczególnym okrucieństwem będzie podlegał karze od 3 miesięcy do 5 lat więzienia;
  • nawiązka wymierzana sprawcom przestępstw przeciwko zwierzętom określonych w art. 35 ust;. 1-2 uoz będzie obligatoryjna („sąd orzeka”, art. 35 ust. 5 uoz); warto przypomnieć, że maksymalna wysokość takiej nawiązki to 100 tys. złotych;
  • równocześnie nowelizacja doprecyzowuje tryb postępowania w przypadku orzeczenia środka karnego w postaci zakazu posiadania zwierząt (art. 38a-38b uoz);
  • przy okazji do przepisu penalizującego niestosowanie się do orzeczonych zakazów dopisano naruszenie zakazu posiadania zwierząt (zgodnie z art. 244 kk grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s