GRUNTOWNY REMONT. TURYŚCI NA TYM ZYSKAJĄ

Muzeum przy rynku w Wiśle wygląda coraz lepiej. Na razie wciąż jeszcze otoczone przez robotników, ale już w wakacje zaprezentuje się odwiedzającym w pełnej okazałości. Co obejmuje remont?Kucie, wiercenie, piłowanie – w Muzeum Beskidzkim w Wiśle jest w ostatnim czasie wyjątkowo głośno. „Ale cieszy nas ten hałas” – przekonuje kierowniczka tej placówki Małgorzata Kiereś. To dlatego, że trwa wyczekany remont. Dzięki niemu zabytkowy budynek dawnej karczmy odmieni się – przede wszystkim z zewnątrz.Posłuchajcie!

Wymieniony zostanie także cały dach. Prace mają zakończyć się w lipcu. Na szczęście nie przeszkadzają w zwiedzaniu licznym grupom, które tu przyjeżdżają. Co więcej, na remoncie goście tylko skorzystają. Wcześniej przy większych opadach piwnice były zalewane, teraz można z nich korzystać. Wkrótce powstanie tam nowa unikatowa ekspozycja. Odwiedzający będą mogli zobaczyć jak tworzyło się stroje ludowe, a nawet sami usiąść przy maszynie i spróbować je wykonać.

Za całość robót Starostwo Powiatowe w Cieszynie zapłaci ponad 800 tysięcy złotych. 

 

źr Radio Bielsko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s