Infrastruktura na Skrzycznem priorytetowa

cos_szczyrkChoć bardzo udany okres zimowy na trasach zlokalizowanych na Skrzycznem dobiegł końca wcale nie tak dawno, już teraz prowadzone są jasno sprecyzowane działania z myślą o następnym sezonie. Przyczynią się one do zwiększenia jakości ośrodka popularnego wśród narciarzy. – Przygotowanie infrastruktury na odpowiednim poziomie to absolutnie priorytetowa kwestia. Mamy w tym zakresie konkretne założenia, które systematycznie realizujemy – mówi Aleksandra Woźniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

W kontekście sezonu zimowego 2019/2020 przewidziano przede wszystkim poprawę systemu dośnieżania, co pozwoli z jeszcze większym profesjonalizmem przygotować trasy ośrodka narciarskiego jego użytkownikom. Szczególnie istotna będzie przebudowa instalacji dośnieżania na odcinku „Tartak – Uzdrowiskowa” meta trasy FIS.

Jak dodaje dyrektor COS-OPO w Szczyrku, także poszerzenie trasy „Ondraszek” znajduje się wśród inwestycyjnych priorytetów. Termin realizacji nie jest jednak zależny bezpośrednio od Centralnego Ośrodka Sportu, ale od przeprowadzanej przez samorząd miasta Szczyrk procedury zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. – Jesteśmy przygotowani do tej inwestycji. Trzymamy kciuki, żeby jej rozpoczęcie możliwe było jak najszybciej – tłumaczy Aleksandra Woźniak.

Wyzwaniem stojącym przed Ośrodkiem jest również uatrakcyjnienie oferty na czas wiosenno-letni, podczas którego na Skrzyczne chętnie przybywa wielu gości. Prócz pieszej turystyki jedną z aktywności najbardziej popularnych są zjazdy rowerami. Na etapie budowy specjalnych tras jest „po sąsiedzku” Szczyrk Mountain Resort, także COS ma w tym względzie skonkretyzowane przedsięwzięcia do zrealizowania. – Dbamy o to, aby Szczyrk jako miejsce wypoczynku i rekreacji było chętnie wybierane. Sami widzimy to, że gdy tylko pogoda dopisuje gościmy spore grono miłośników aktywnego spędzania czasu – zauważa dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

źr szczyrk.cos.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s