Kolejna inwestycja w Gminie Lipowa.

logo_lipowaWielkimi krokami zbliżają się wakacje! W związku z tym w Gminie Lipowa rusza następna inwestycja, ze środków własnych. Tym razem będzie to ogólnodostępne, boisko do siatkówki plażowej. To kolejna atrakcja, która będzie wchodziła w skład kompleksu rekreacyjnego znajdującego się w Twardorzeczce na ul. Kryształowej 6. Teren ten został zaadoptowany na Centrum Aktywności Społecznej z siłownią zewnętrznym i placem zabaw w zeszłym roku dzięki środkom zewnętrznym.
25 września 2017 roku nasza gmina podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, jako miejsce szkoleniowe służące do poprawy zatrudnialności i aktywizacji społeczności lokalnej” został z wybrany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Wartość dofinansowania wynosi 95% wartości kosztów kwalifikowanych. Projekt polega na rozbudowie i adaptacji istniejących pomieszczeń zdegradowanego budynku poprzemysłowego w miejscowości Twardorzeczka na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. Projekt wynika z Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Lipowa do 2020 roku i przyczyni się do aktywizacji społeczno – gospodarczej ludności zamieszkującej rewitalizowany obszar w gminie Lipowa. W wyniku przeprowadzonego przetargu wyłoniono wykonawcę robót, którym jest firma PROBUD Sp. z o.o. z Żywca. Wartość kontraktu wynosi 738.633,56 zł.

mat.prasowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s