Beskid Żywiecki: Samochody turystów będą bezpieczniejsze

Jest nadzieja, że Beskid Żywiecki przestanie się kojarzyć polskim turystom z niszczeniem samochodów na leśnych parkingach. W tych miejscach przybywa kamer i policyjnych patroli. Opisywaliśmy rozmaite przypadki aktów wandalizmu na najpopularniejszych parkingach zlokalizowanych przy szlakach prowadzących na szczyty Beskidu Żywieckiego – Rysiankę, Krawców Wierch, Rycerzową czy Wielką Raczę. Samochody turystów miały pocięte opony, powybijane szyby czy jakieś dziadostwo wlane do baku.

Po rozmowach władz Ujsół oraz przedstawicieli policji, nadleśnictwa i schronisk podjęto konkretne działania. – Na terenie parkingu w Złatnej Hucie został uruchomiony całodobowy system monitoringu. Pomimo że parking jest zarządzany przez Nadleśnictwo Ujsoły, całkowity koszt jego zainstalowania poniosła gmina Ujsoły wraz z właścicielami schronisk Lipowska i Rysianka – poinformował  dzisiaj Tadeusz Piętka, wójt Ujsół.

– W weekend w te rejony kierujemy dodatkowe patrole – zapewnia z kolei Mirosława Piątek, rzecznik żywieckiej policji. Jednocześnie apeluje do turystów, którzy spotkali się z aktami wandalizmu, aby zgłaszali je natychmiast po zauważeniu.

– Ze swojej strony m.in. parkingi Lasów Państwowych w Soblówce, Rycerce Górnej i Glince monitorujemy za pomocą przenośnych fotopułapek. Służba leśna została uczulona na ten problem – stwierdza ponadto Piotr Olesiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Ujsoły.

 

źr beskidzka24.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s