Promocja przez turystykę

Przewodnicy turystyczni z województwa śląskiego spotkali się w Sali Sejmu Śląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

W spotkaniu z przewodnikami turystycznymi uczestniczył wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża.

„Jesteście wizytówką województwa. Dla naszego regionu turystyka to ważna gałąź gospodarki i chcemy kłaść duży nacisk na promocję jego walorów turystycznych. Dziękuję za waszą pracę, poświęcenie i to że dajecie serce i siły, żeby odkrywać skarby tego regionu od nowa, dla naszych mieszkańców i turystów” – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych jest tradycyjnie okazją do wręczenia nagród i wyróżnień za wkład w promocję turystyczną regionu. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymał Zdzisław Górywoda, a srebrne Daria Pałęcz i Katarzyna Walasik.

W trakcie spotkania wręczono także odznaki i wyróżnienia przyznane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz listy gratulacyjne, które zasłużeni przewodnicy odebrali z rąk wicemarszałka Wojciecha Kałuży.

Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (WFTGA). Jego ideą jest m.in. zaprezentowanie pracy przewodników, uświadomienie roli przewodników w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

źr slaskie.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s