Skrzyczne nie dla piechurów

Narciarze wygrali z pieszymi turystami: tej zimy wszystkie szlaki turystyczne prowadzące na Skrzyczne ze Szczyrku zostały oficjalnie zamknięte. Taką decyzję podjął PTTK. W górach pojawiły się tablice informujące turystów o tym fakcie. O tym, że może do tego dojść wiadomo było od pewnego czasu. Teraz przypuszczenia te stały się faktem…

Rozwój infrastruktury narciarskiej w rejonie Szczyrku uderzył rykoszetem w miłośników pieszych górskich wędrówek. Wszystko dla tego, że większość szlaków w rejonie Skrzycznego czy Malinowa koliduje z trasami zjazdowymi.Tymczasem to, że w górach zalega śnieg nie oznacza, iż turyści rezygnują w tym czasie z pieszych wędrówek. Takie zimowe eskapady cieszą się wśród wytrawnych piechurów dużym powodzeniem. Zwłaszcza że bez trudu i tanim kosztem można zaopatrzyć w się rakiety śnieżne pozwalające poruszać się na piechotę nawet w bardzo głębokim puchu. Poza tym ostatnimi laty zimy w Beskidach nie są zbyt śnieżne i wędrówka po górach nie nastręcza większych trudności. Problemem jest coś innego. Sporo pieszych szlaków turystycznych koliduje z trasami zjazdowymi. Tak jest właśnie na Skrzycznem, gdzie wszystkie szlaki prowadzące na ten szczyt ze Szczyrku przecinają, czy wręcz prowadzą odcinkami tras narciarskich. W tym także tymi najtrudniejszymi, jak chociażby FIS, na którym narciarze potrafią rozpędzić się do ogromnych prędkości.

za beskidzka24.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s