Stu „terytorialsów” na Magurce

W niedzielę na szlakach Beskidu Małego będzie ćwiczyć prawie stu żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.„Terytorialsów” będzie można spotkać przede wszystkim w okolicach Magurki i Przełęczy Przegibek. Blisko stu żołnierzy będzie pokonywać szlaki w marszu ubezpieczonym na nartach skiturowych oraz na rakietach śnieżnych.

– Chcemy pokazać „terytorialsom” pełen wachlarz możliwości rozwoju w WOT. Musimy też pamiętać, że południe naszego województwa to tereny górzyste. Niezbędna do funkcjonowania i działania w takim terenie jest więc umiejętność poruszania się na nartach czy rakietach śnieżnych – podkreśla dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, pułkownik Tomasz Białas. Jak zaznacza, szkolenie narciarskie jest w programie szkolenia każdego żołnierza, nie tylko OT.

– Pokonywanie szlaków na skiturach czy rakietach śnieżnych w pełnym umundurowaniu i z bronią nie jest łatwe szczególnie dla osób, które pierwszy raz będą miały narty na nogach. Dzięki instruktorom i szkoleniom z pewnością jednak „terytorialsi” szybko zdobędą nową umiejętność – uważa Monika Ligejka z 13. ŚBOT.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s