Dosypało śniegu, aż 350 osób odciętych od świata

W poniedziałek w Beskidzie Żywieckim znowu mocno padał śnieg. Sytuacja w niektórych gminach jest bardzo trudno. W Ujsołach nieprzejezdne są drogi gminne, problemy dotyczą przede wszystkim sołectw Złatna, Glinka i Soblówka. Jak się dowiadujemy, obecnie aż do 18 przysiółków w tych sołectwach nie ma dojazdu, a odciętych od świata może być nawet 350 osób.

– Pomimo intensywnej całodobowej pracy sprzętu służącego do odśnieżania nie ma możliwości zapewnienia bezpiecznej komunikacji samochodowej na tych drogach. W związku z powyższym proszę o pozostawianie samochodów na przygotowanych parkingach znajdujących się w obrębie dróg powiatowych. Niezwłocznie po ustaniu opadów i ustabilizowaniu się sytuacji pogodowej umożliwiającej bezpieczną pracę sprzętu na nieprzejezdne odcinki dróg zostaną skierowane poza pługami również koparki i wirniki – mówi Tadeusz Piętka, wójt gminy Ujsoły.

Prognozy pogody nie są optymistyczne, obecnie w Beskidach ciągle śnieży, zresztą padać ma aż do piątku.

źr zywiec.naszemiasto.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s