GOPR: Pracowita sobota

logogoprDobiega końca dzienny dyżur w Centralnej Stacji Ratunkowej. Ciężko mówić o spokojnej służbie, kiedy od rana:
-koordynowaliśmy 4 wyprawy poszukiwawczo-ratunkowe w rej. Hali Śrubitej (zabłądzenie skiturowca), Skrzycznego (zabłądzenie 3 turystów), Żabnicy Płone (zabłądzenie rowerzysty) oraz Hali Cebulowej (zabłądzenie snowboardzisty). Aplikacja Ratunek znacznie ułatwiła nasze działania!

– zrealizowaliśmy transport medyczny w Zwardoniu w rej. Rachowca, gdzie dojazd Zespołu Ratownictwa Medycznego nie był możliwy.

– odebraliśmy kilkadziesiąt telefonów ze zgłoszeniami wypadków na stokach narciarskich zabezpieczanych przez Grupę Beskidzką GOPR, które przekierowaliśmy do właściwych stacji ratunkowych.

– udzielaliśmy pomocy turyście, który poślizgnął się na szlaku turystycznym w rej. Magury i doznał urazu stawu kolanowego.

– Przeprowadziliśmy I część egzaminu wstępnego do GB GOPR: kandydaci swoje umiejętności narciarskie sprawdzali na stokach Skrzycznego i przeszli rozmowę kwalifikacyjną przed komisją egzaminacyjną. Jutro część II na Klimczoku: test kondycyjny i topografia.

Jednym słowem ZIMA! Liczymy na spokojną noc!

Ten wpis został opublikowany w kategorii GOPR Beskidy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s