Trasa na Dębowcu będzie czynna krócej. Sezon ruszy przed świętami?

ZIAD zamierza skorzystać z zimowej aury i jeszcze dziś uruchomiona zostanie aparatura do sztucznego naśnieżania stoku Dębowca. Prognozy synoptyków są optymistyczne, bo w najbliższych dniach temperatura powinna utrzymywać się poniżej 0 st. C. Czy to wystarczy do rozpoczęcia sezonu zimowego w Bielsku-Białej?

r e k l a m a

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

 

Warstwa kilkunastu centymetrów śniegu zalega na stoku Dębowca. Z zimowej aury i wciąż prószącego śniegu zamierza skorzystać operator ośrodka. Dziś przed południem nastąpić ma rozruch przepompowni, a następnie rozstawione zostaną armatki do naśnieżania stoku.

W spółce ZIAD poinformowano nas, że naśnieżanie potrwa tak długo, jak pozwolą warunki atmosferyczne (temperatura i wilgotność powietrza). Pogoda do weekendu powinna być korzystna – nocą temperatura ma spadać do ok. – 5 st. C. Na przygotowanie odpowiedniej warstwy śniegu operator stoku potrzebuje ok. pięciu dni. Kolejny dzień potrzebny jest, by trasę narciarską odebrał GOPR. Jeśli pogoda pozwoli, to sezon narciarski w Bielsku-Białej może ruszyć na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jak zapewnił portal Marek Hetnał, wiceprezes ZIAD,  w nowym sezonie zimowym nie zmienią się ceny biletów i karnetów. O godzinę krócej czynna będzie trasa narciarska. Będzie można z niej korzystać przez cały tydzień w godz. 9.00-20.00 (tylko w poniedziałki od 10.00).

źr bielsko.biala.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s