Bielski sztab szykuje się do finału WOŚP. Będzie koncert na Rynku

W niedzielę, 13 stycznia 2019 na ulicach Bielska-Białej i okolicznych miejscowości pojawi się około 350 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejski koncert z okazji 27. Finału WOŚP odbędzie się, podobnie jak w latach ubiegłych, na Rynku.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia 2019. Tego dnia zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Na terenie całego kraju funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

Jak co roku, działać będzie bielski sztab WOŚP, który tworzą członkowie Grupy Ratownictwa PCK. – Jesteśmy w trakcie rejestracji wolontariuszy i weryfikacji zgłoszeń, w sumie jest ich około 350. Nasi wolontariusze będę kwestować nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w okolicznych miejscowościach, m.in. Jaworzu, Szczyrku, Mazańcowicach, Bujakowie, Międzyrzeczu Górnym oraz Kozach – poinformowała portal Daria Mierzwa z bielskiego sztabu WOŚP.

Aktualnie dopracowywane są ostatnie szczegóły związane z organizacją 27. Finału WOŚP w Bielsku-Białej. – Na ten moment możemy już powiedzieć, że podobnie jak w latach ubiegłych, na bielskiej Starówce odbędzie się finałowy koncert, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny – dodaje Daria Mierzwa.

 

źr bielsko.biala.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s