Pielgrzymka rowerowa z Żywca do Libanu

rw_teamInicjatorzy znanego projektu ewangelizacyjnego „Rozkręć wiarę” z Żywca zaplanowali już kolejną wyprawę. Od 22 czerwca do 25 lipca przyszłego roku tworząca się obecnie ekipa pielgrzymować będzie na rowerach do grobu św. Charbela w Libanie. W ciągu 34 dni zamierzają pokonać 4 tys. kilometrów – przez Ukrainę, Mołdawię, Rumunię, Bułgarię, Kosowo, Macedonię i Grecję. Trwają zapisy na dziewiątą już wyprawę rowerową.

Tymczasem zaprezentowano 17 listopada 2018 r. specjalny film z tegorocznej wyprawy rowerowej „Rozkręć wiarę” Żywiec-Alpy-La Salette-Rzym. W Miejskim Centrum Kultury widzowie spotkali się z uczestnikami projektu. Usłyszeli o przygodach, które ich spotkały podczas rowerowej pielgrzymki, która wyruszyła 23 lipca br. z Żywca. Po pokonaniu 2100 km alpejskimi przełęczami Austrii, Włoch, Szwajcarii i Francji, rowerzyści dojechali do sanktuarium Matki Bożej w La Salette, a następnie kilkoro z nich kontynuowało wyprawę przez kolejne 600 km i dotarło do Rzymu. W pielgrzymce wzięło udział 21 osób, z czego 11 rowerzystów. Przez cały czas uczestnicy projektu „Rozkręć Wiarę” mieli ze sobą księgę z intencjami, powierzonymi przez mieszkańców Żywca i diecezji bielsko-żywieckiej.

egoroczna wyprawa rowerowa w ramach zainicjowanego 8 lat temu cyklu „Rozkręć wiarę” była dziękczynieniem i okazją do materialnego wsparcia klasztoru sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach.

 

źr bbfan.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s