Bractwo Rycerskie ,,Chorągiew Żywiecka”

choragiew_zywiecka_soltysówka.pngZapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu Rozmowy Kulturalne w piątek, 6 kwietnia o godz. 17.30 tradycyjnie do Sołtysówki w Rajczy. Tym razem gościć  będziemy Bractwo Rycerskie ,,Chorągiew Żywiecka” na czele z Tomkiem Kulińskim. ,,Chorągiew Żywiecka” to grupa pasjonatów rekonstrukcji historycznej, zajmująca się odtwarzaniem okresu późnego średniowiecza, czyli czasów bitwy grunwaldzkiej. Bractwo prężnie działa od ponad 15 lat dzieląc się swoim doświadczeniem i pasją. Zajmuje się odtwarzaniem kultury, obyczajów, rzemiosła i wszystkiego, co ze średniowieczem związane, uświetniając swoja obecnością wiele uroczystości o charakterze lokalnym i krajowym. Ich mottem jest – „Bractwo to rodzina, która się wzajemnie wspiera i pomaga swoim członkom”.

Sołtysówka w Rajczy znajduje się dokładnie naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Józefa Tischnera w Rajczy, w piwnicy budynku Ośrodka Zdrowia  ul. Rynek 2

 

choragiew_zywiecka_soltysówka.png

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s