XIX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O PUCHAR STAROSTY ŻYWIECKIEGO”

logo_polmaraton_zywiecJuż ponad 1600 zawodników zgłosiło swój udział do jednej z największych imprez sportowych w Polsce – dziewiętnastego Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O puchar Starosty Żywieckiego”. Już dziś zapraszamy amatorów biegania i kibiców do udziału w tej fantastycznej imprezie, która odbędzie się na płycie Rynku Żywieckiego 18 marca 2018r.

„Trasa Półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku. Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W XVIII Półmaratonie wzięło udział blisko 1725 biegaczy. Podczas Półmaratonu został pobity rekord trasy wśród mężczyzn. Poprzedni rekord należał do Kenijczyka Lagata Juliusa i wynosił 01:06:18. Nowy rekord należy do Kenijczyka Joel Maina Mwangi i wynosi 01:06:01. Wśród kobiet najlepsza była Węgierka Zita Kácser z czasem 01:22:25.

Półmaraton rozpocznie cykl biegów pn. „Złota-50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz Półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec, Bieg na Żar, Bieg na szczyt Pilska oraz Bieg na Rysiankę, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.

W związku z istotnymi zmianami w regulaminie biegu, prosimy o wnikliwe zapoznanie się z jego treścią. Poniżej przedstawiam najważniejsze zmiany:

1. Zgłoszenia i płatności odbywają się tylko drogą elektroniczną.
2. Termin zgłoszeń upływa z dniem 9 marca 2018 r. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe.
3. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, należy wybrać jedną z podanych stref startowych, do której zawodnik będzie przydzielony w dniu startu. Niepodanie tej informacji będzie skutkowało automatycznym przydziałem do ostatniej strefy startowej.
4. Wypełniając formularz zgłoszeniowy istnieć będzie opcja wyboru ręcznika lub koszulki. Przy wyborze koszulki należy podać swój rozmiar. Organizator gwarantuje zadeklarowany rozmiar przy zgłoszeniach tylko do 1.03.2018 r.
5. W związku z zapytaniami o punkty odżywcze, uprzejmie informuję, iż podczas przyszłorocznego Półmaratonu zagwarantowane będą 2 butelki wody na każdym punkcie odżywczym dla każdego zawodnika.

Więcej informacji na stronie: http://www.halfmarathon.zywiec.pl/index.php?_a=6&_id=1

Źródło: www.halfmarathon.zywiec.pl

 

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegi Górskie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s