W tej gminie dobrze się mieszka. Ciągle przybywa im mieszkańców.

logo_lipowaPiękne widoki, szlaki na górę Skrzyczne, Dolina Zimnika zwana „Perłą Beskidów”, krystaliczny potok Zimnik, liczne inwestycje w ostatnich latach, oraz dobra komunikacja z innymi miejscowościami, to tylko kilka powodów dla których w Gminie Lipowa ciągle przybywa mieszkańców. W momencie, kiedy inne gminy się wyludniają, a banery informujące o chęci sprzedaży pustych domów biją po oczach, Gminie Lipowa znowu w ciągu roku przybyło kilkudziesięciu. Na koniec 2016 roku gmina liczyła 10438, na koniec 2017 roku zanotowano 10488 osób w tym, czyli o 50 osób więcej. Z danych wynika również, że w Gminie o blisko 350, więcej jest Pań.
-Pozyskujemy środki zewnętrzne, teraz wybudowaliśmy własne ujęcie wody świetnej jakości, budujemy nowoczesne przedszkole, centrum integracji społecznej. Działamy z myślą o kolejnych pokoleniach, tych które już u nas mieszkają, ale również tych które docenią naszą piękną gminą i będą chciały tu zamieszkać. Zawszę powtarzam, że wszystkiego naraz nie da się zrobić, ale systematycznie co roku robimy kolejne kroki.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.
O rozwoju gminy świadczyć może nagroda otrzymana w 2017 roku, czyli brązowego Orła Polskiego Samorządu.
Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu od ponad dekady promuje samorządy i buduje ich pozytywny wizerunek, a także umacnia pozycję gmin podnoszących standard życia mieszkańców oraz wykazujących otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami. Celem plebiscytu jest budowanie i umacnianie pozycji samorządów pod kątem ich konkurencyjności oraz tworzenia korzystnych warunków rozwoju dla społeczności lokalnej.
W ramach plebiscytu przyznawane są tytuły m.in. Gmina Roku, który w 2017r. za swoje działania otrzymała Gmina Lipowa.
Jak piszą organizatorzy: „Gmina Roku – tytuł charakteryzujący samorządy efektywnie wykorzystujące środki unijne, inwestujące w rozwój swojego regionu, dbające o odpowiednie warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości oraz o poprawę jakości życia mieszkańców.”
Natomiast „Nagrodzeni tytułem i statuetką Orła Polskiego Samorządu wyznaczają najwyższe standardy, są symbolem rozwoju oraz efektywności w zarządzaniu regionem.”

źr materiały prasowe

 

241

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s