WOŚP w Żywcu

wosp_zywiec14 stycznia odbędzie się kolejny 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I tym razem Orkiestra zagra w Żywcu. Celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Jednak po raz ostatni ta dziedzina medyczna była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku). Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas. Na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale. Dlatego także Żywiec dołoży swoja cegiełkę aby wesprzeć tą słuszną inicjatywę. W wielu Miejscach Żywca będzie można spotkać wolontariuszy.

Na żywieckim Rynku będzie można oddać krew. Punkt krwiodawstwa będzie czynny w godzinach 9:00-13:00 – Dom Harcerza, Rynek 22

W Klubie „Śrubka”, ul. Grunwaldzka 13 w godzinach 9:00-13:00 będzie czynny punkt porad logopedycznych dla rodziców, dzięki którym dowiedzą się kiedy dziecku potrzebna jest pomoc logopedyczna.

Natomiast w Piwiarni Żywieckiej, ul. Browarna 88 od godziny 16:30 rozpoczną się licytacje oraz koncerty zespołów: Dealy My Leaving, Moon Expression, Impact, Black Bee, TON, Six Steps Forward

 

r e k l a m a

241

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s