POLICYJNE FOTOPUŁAPKI W LESIE

Dzielnicowi z komisariatu II w Bielsku-Białej i mundurowi z wydziału prewencji bielskiej komendy wspólnie ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Bielsko przeprowadzili w miniony weekend działania „Bezpieczny las”. Termin akcji nie był przypadkowy. W okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych wzrasta bowiem popyt na gałęzie drzew iglastych, które wykorzystywane są do stroików zdobiących nagrobki.
Wspólne patrole pojawiły się na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz bielskiej Stefanki, Koziej Górki, Cygańskiego Lasu i Doliny Wapienicy. Celem działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, m.in. kradzieży gałęzi drzew iglastych, na które zapotrzebowanie wzrasta szczególnie w okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych. Złodzieje kradną zarówno gałęzie jodły, jak i sosny. Obcinają wszystkie gałęzie od czubka do samej ziemi. Z pięknego drzewka zostaje goły kikut, który z czasem uschnie. Nowością jest kradzież jemioły – złodzieje ścinają całe drzewka, w koronie których rośnie jemioła.

Podczas działań, dzięki specjalnej „fotopułapce” zastosowanej przez strażników, zatrzymano mężczyznę, który kradł gałęzie na stroiki. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 300 zł (za czyn z art. 148 kodeksu wykroczeń). „Fotopułapki” zakładane są przez funkcjonariuszy Straży Leśnej, m.in. w celu zatrzymania sprawców kradzieży drzewa lub gałęzi, a także osób, które wwożą śmieci do lasu, jak również nielegalnie wjeżdżają na tereny leśny na motocyklach crossowych lub quadach. Podczas akcji wspólne patrole zatrzymały także kierujących pojazdami, którzy zostali ukarani za nielegalny wjazd do lasu.

Działania te prowadzone były w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i powtórzone zostaną w najbliższym czasie.

 

źr bbfan.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s