Lipowa: Nowa wystawa

nowa wystawaZakończyła się wystawa drewnianych zabawek, która cieszyła się dużą popularnością. Teraz przez cały lipiec zapraszamy wszystkich do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej na wystawę obrazów Pani Teresa Szewczyk -Malarstwo. Malarka gościła już w Lipowej ze swoimi obrazami „Kwiaty”. Tym razem zaprezentuje pejzaże.

Teresa Szewczyk urodziła się i mieszka w Jeleśni. Marzyła o szkole plastycznej i pracy związanej ze sztuką, jednak życie potoczyło się inaczej. Drzemiąca pasja odezwała się po latach. Inspiracje do swoich prac malarskich odnajduje w otaczających ją krajobrazach rodzinnej miejscowości. Często tematem jej prac są również kompozycje kwiatowe. Jej prace zwracają uwagę odbiorcy poprzez indywidualny, swobodny styl oraz harmonijnie zestawione barwy.

Autorka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotnie wystawiała swoje prace w rodzinnej miejscowości. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Maroko i Litwie.

Talent po Pani Teresie odziedziczył jej syn, Paweł, którego obraz również można podziwiać na trwającej w naszej bibliotece wystawie.

Zapraszamy do oglądania wystawy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wystawy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s