TKB 2017 l PROGRAM

plakat_TKB_do_sieciTKB to największa w kraju i jedna z największych imprez folklorystycznych w świecie. Blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 50 kilkugodzinnych wieczornych koncertów na dużych plenerowych estradach, odbywających się równocześnie w kilku miejscowościach przez kolejnych 9 dni. Część zespołów uczestniczy w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Wiśle.Wiele imprez towarzyszących, takich jak przedpołudniowe koncerty kapel, uliczne korowody, wystawy, kiermasze i Targi Sztuki Ludowej w Żywcu. PROGRAM ŻYWIEC:

48. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
29 lipca – 1 sierpnia
29 lipca – sobota – g. 17.00
ZIELONY JAWOR z Krempach, ZORNICA z Zakopanego, GROJCOWIANIE z Wieprza (poza konkursem)
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
ECHO JAWORZA z Ptaszkowa
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
GIEWONT z Zakopanego
JURKOWIANIE z Jurkowa
SŁOPNICZANIE ze Słopnic
CALABRUIX z Llucmajor – HISZPANIA, MAJORKA (poza konkursem)


30 lipca – niedziela – g. 17.00
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
NAWOJOWIACY z Nawojowej
REGLE z Poronina
MYSTKOWIANIE z Mystkowa
MAGURZANIE z Łodygowic
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
KYCZERA z Legnicy
NILÜFER z Bursy – TURCJA (poza konkursem)


31 lipca – poniedziałek – g. 18.00
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa
SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
ZORNICA z Zakopanego
LIMANOWIANIE z Limanowej
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA (poza konkursem)


1 sierpnia – wtorek – g . 18.00
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
KONIAKÓW z Koniakowa
SPOD KICEK z Mordarki
PODHALE z Jurgowa
LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
ZBYRCOK z Juszczyna
SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA (poza konkursem)


2 sierpnia – środa – g. 18.00
RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
PRZODKOWIANIE z Przodkowa
HONT z Krupiny – SŁOWACJA
KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła
SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu – SERBIA


3 sierpnia – czwartek – g. 18.00
ROGOZANKI z Rogoźnika
PLAMYCZE z Sofii – BUŁGARIA
MAATASA z Tartu – ESTONIA
SZAMOTUŁY z Szamotuł
GUARIONEX z Barcelonety – PORTORYKO


4 sierpnia – piątek – g. 18.00
WISŁA z Wisły
BESKID z Bielska-Białej
ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
PALÓC z Szécsény – WĘGRY
OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA


5 sierpnia – sobota – g. 18.00
TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
NILÜFER z Bursy – TURCJA
KĘTY z Kęt
BOJSZOWIANIE z Bojszów
ISTEBNA z Istebnej
PILSKO z Żywca


6 sierpnia – niedziela – g. 18.00
ogłoszenie wyników 48. FFGP, wręczenie nagród, występy laureatów
SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
KONKURSOWE KONCERTY GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH I SOLISTÓW


29 lipca – 1 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku
TARGI SZTUKI LUDOWEJ
29 lipca – 6 sierpnia g. 10.00-15.00, Rynek
KOROWÓD ZESPOŁÓW
3 sierpnia – czwartek – g. 11.00
ul. T. Kościuszki, Rynek
KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
2-6 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku

PROGRAM WISŁA:

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

  • 29 lipca – sobota – g. 17.00
    WISŁA z Wisły
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    KYCZERA z Legnicy
    WIERCHY z Milówki
    MAZURY z Londynu
    BRENNA z Brennej
    SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA
  • 30 lipca – niedziela – g. 17.00
    RÓWNICA z Ustronia
    KOZIANIE z Kóz
    KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
    BESKID z Bielska-Białej
    PILSKO z Żywca
    SIEMIANOWICE z Siemianowic
    MERAKLIDES z Agrinio – GRECJA
  • 31 lipca – poniedziałek – g. 19.00
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
    REGLE z Poronina
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
    NILÜFER z Bursy – TURCJA
  • 1 sierpnia – wtorek – g. 18.00
    OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa
    BESTWINA z Bestwiny
    ISTEBNA z Istebnej

    28. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE w Wiśle
    2-5 sierpnia

  • 2 sierpnia – środa – g. 18.00
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
    CALABRUIX z Llucmajor – HISZPANIA, MAJORKA
    PLAMYCZE z Sofii – BUŁGARIA
    PALÓC z Szécsény – WĘGRY
    WILAMOWICE z Wilamowic
    SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA

  • 3 sierpnia – czwartek – g. 18.00
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
    ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
    MERAKLIDES z Agrinio – GRECJA
    ROZMARYN z Uherskiego Brodu – CZECHY
    OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA
    ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA

  • 4 sierpnia – piątek – g. 18.00
    MAATASA z Tartu – ESTONIA
    SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu – SERBIA
    HONT z Krupiny – SŁOWACJA
    SZAMOTUŁY z Szamotuł
    NILÜFER z Bursy – TURCJA
    GUARIONEX z Barcelonety – PORTORYKO

  • 5 sierpnia – sobota – g. 18.00
    koncert finałowy 28. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych
    występy zespołów uczestniczących w MSF, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
  • 6 sierpnia – niedziela – g. 17.00
    PRZODKOWIANIE z Przodkowa
    MAATASA z Tartu – ESTONIA
    HAJDUKI z Oświęcimia
    SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu – SERBIA
    KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła
    ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA

    KOROWODY ZESPOŁÓW

  • 29 lipca – sobota – 15.30
  • 6 sierpnia – niedziela – 15.00
    ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. B. Hoffa

    KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
    codziennie g. 11.00, estrada na pl. B. Hoffa

 

PROGRAM SZCZYRK:

 

  • amfiteatr Skalite
  • 29 lipca – sobota – g. 17.00
    BESTWINA z Bestwiny
    CZANTORIA z Ustronia
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
    KLIMCZOK ze Szczyrku
    SIEMIANOWICE z Siemianowic
    ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA
  • 30 lipca – niedziela – g. 17.00
    MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
    SŁOPNICZANIE ze Słopnic
    BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
    WISŁA z Wisły
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
    OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA
  • 31 lipca – poniedziałek – g. 20.00
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu – SERBIA
    KYCZERA z Legnicy
    MERAKLIDES z Agrinio – GRECJA
  • 1 sierpnia – wtorek – g. 17.00
    MAATASA z Tartu – ESTONIA
    PLAMYCZE z Sofii – BUŁGARIA
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
  • 2 sierpnia – środa – g. 17.00
    SPOD KICEK z Mordarki
    ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
    PODHALE z Jurgowa
    LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
    NILÜFER z Bursy – TURCJA
  • 3 sierpnia – czwartek – g. 17.00
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    JAWORZE z Jaworza
    PALÓC z Szécsény – WĘGRY
    SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA
  • 4 sierpnia – piątek – g. 17.00
    ROGOZANKI z Rogoźnika
    HOLAN z Zaborza
    KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
    CALABRUIX z Llucmajor – HISZPANIA, MAJORKA
  • 5 sierpnia – sobota – g. 17.00
    HONT z Krupiny – SŁOWACJA
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
    ROGOZANKI z Rogoźnika
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
    KONIAKÓW z Koniakowa
    WIERCHY z Milówki
  • 6 sierpnia – niedziela – g. 17.00
    LIPOWIANIE z Lipowej
    BRENNA z Brennej
    SZAMOTUŁY z Szamotuł
    ONDRASZEK ze Szczyrku
    ROZMARYN z Uherskiego Brodu – CZECHY
    GUARIONEX z Barcelonety – PORTORYKO

    KOROWÓD ZESPOŁÓW

  • 30 lipca – niedziela – g. 15.00
    Hotel Włókniarz, ul. Willowa, ul. Górska, ul. Beskidzka, amfiteatr Skalite

PROGRAM MAKÓW PODHALAŃSKI:

 

  • 29 lipca – sobota – g. 17.00
    MAŁA POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    JODEŁKI z Radziechów
    KOZIANIE z Kóz
    MAATASA z Tartu – ESTONIA
    OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA
  • 30 lipca – niedziela – g. 17.00
    GIEWONT z Zakopanego
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    HULAJNIKI z Milówki
    WILAMOWICE z Wilamowic
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
  • 31 lipca – poniedziałek – g. 18.00
    RÓWNICA z Ustronia
    DOLANIE z Gilowic
    MAZURY z Londynu
    SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA
    CALABRUIX z Llucmajor – HISZPANIA, MAJORKA
  • 1 sierpnia – wtorek – g. 18.00
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
    NAWOJOWIACY z Nawojowej
    ZORNICA z Zakopanego
    KOTLINA z Osieka
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
  • 2 sierpnia – środa – g. 18.00
    ROŻNOWSKA DOLINA z Rożnowa
    ROGOZANKI z Rogoźnika
    ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    GUARIONEX z Barcelonety – PORTORYKO
  • 3 sierpnia – czwartek – g. 18.00
    KĘTY z Kęt
    ONDRASZEK ze Szczyrku
    PRZODKOWIANIE z Przodkowa
    HONT z Krupiny – SŁOWACJA
    SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu – SERBIA
  • 4 sierpnia – piątek – g. 18.00
    ZBYRCOCEK z Juszczyna
    CZANTORIA z Ustronia
    MAGURZANIE z Łodygowic
    ROZMARYN z Uherskiego Brodu – CZECHY
    PLAMYCZE z Sofii – BUŁGARIA
  • 5 sierpnia – sobota – g. 17.00
    PALÓC z Szécsény – WĘGRY
    JAWORZE z Jaworza
    BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
    KOTARZANIE z Brennej
    KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła
    ZBYRCOK z Juszczyna
  • 6 sierpnia – niedziela – g. 17.00
    WIERCHY z Milówki
    KONIAKÓW z Koniakowa
    BESKID z Bielska-Białej
    MERAKLIDES z Agrinio – GRECJA
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    NILÜFER z Bursy – TURCJA

    KIERMASZ TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ
    poniedziałek-piątek g. 18.00-21.00
    soboty i niedziele g. 17.00-21.00
    obok estrady Makowianka

PROGRAM OŚWIĘCIM:

 

  • 29 lipca – sobota – g. 18.00
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
    PLAMYCZE z Sofii – BUŁGARIA
    WILAMOWICE z Wilamowic
    SONJA MARINKOVIĆ z Nowego Sadu – SERBIA
    NILÜFER z Bursy – TURCJA
  • 30 lipca – niedziela – g. 18.00
    KOTARZANIE z Brennej
    ECHO JAWORZA z Ptaszkowa
    MAZURY z Londynu
    JODEŁKI z Radziechów
    ZORNICA z Zakopanego
    ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA
  • 31 lipca – poniedziałek – g. 18.00
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    SIEMIANOWICE z Siemianowic
    OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA
  • 1 sierpnia – wtorek – g. 18.00
    GUARIONEX z Barcelonety – PORTORYKO
    REGLE z Poronina
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    KYCZERA z Legnicy
  • 2 sierpnia – środa – g. 18.00
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    MAATASA z Tartu – ESTONIA
    SZAMOTUŁY z Szamotuł
    ROZMARYN z Uherskiego Brodu – CZECHY
  • 3 sierpnia – czwartek – g. 18.00
    KOTLINA z Osieka
    DOLANIE z Gilowic
    KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
  • 4 sierpnia – piątek – g. 18.00
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
    PRZODKOWIANIE z Przodkowa
    SHUAKHEVI z Shuakhevi – GRUZJA, ADŻARIA
    HAJDUKI z Oświęcimia
    MERAKLIDES z Agrinio – GRECJA
  • 5 sierpnia – sobota – g. 18.00
    Koncert FOLKOWE KLIMATY
    WAŁASI
    MEGITZA TRIO
    CARRANTUOHILL & SALAKE
  • 6 sierpnia – niedziela – g. 18.00
    HONT z Krupiny – SŁOWACJA
    ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
    PALÓC z Szécsény – WĘGRY
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    CALABRUIX z Llucmajor – HISZPANIA, MAJORKA

PROGRAM ISTEBNA:

 

  • 23. Festyn Istebniański
    estrada Pod Skocznią
  • 29 lipca – sobota – g. 18.00
    HULAJNIKI z Milówki
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
    MERAKLIDES z Agrinio – GRECJA
  • 30 lipca – niedziela – g. 16.00
    ISTEBNA z Istebnej
    JURKOWIANIE z Jurkowa
    PLAMYCZE z Sofii – BUŁGARIA
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA

    Korowód zespołów

  • 30 lipca – niedziela – g. 15.30
    Istebna Tartak, estrada Pod Skocznią

 

PROGRAM UJSOŁY:

 

  • 39. Wawrzyńcowe Hudy
    estrada w Ujsołach
  • 5 sierpnia – sobota – g. 16.00
    ROZMARYN z Uherskiego Brodu – CZECHY
    ROMANASUL z Kluż-Napoka – RUMUNIA
    HOLAN z Zaborza
    PRZODKOWIANIE z Przodkowa
    ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
  • 6 sierpnia – niedziela – g. 17.00
    BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    TINE ROŽANC z Lublany – SŁOWENIA
    RIINAT JA RIKUT z Holloli – FINLANDIA
    OSIJEK 1862 z Osijeka – CHORWACJA

 

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne, TKB i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s