REMONTUJĄ SCHRONISKO PO POŻARZE

W najbliższą sobotę na Chrobaczej Łące odbędzie się piknik charytatywny.Schronisko było ubezpieczone, ale otrzymane środki prawdopodobnie nie pokryją wszystkich kosztów remontu. Trwa odbudowa schroniska na Chrobaczej Łące w Beskidzie Małym po pożarze, do którego doszło w styczniu. Ogień pojawił się na poddaszu- strawił dach, uszkodził strop, a podczas akcji gaśniczej woda zalała pomieszczenia na parterze: kuchnię i jadalnię. Dzieła zniszczenia dokonał mróz. Na szczęście nikt- ani ludzie, ani zwierzęta nie ucierpiały.

„Szczęście w nieszczęściu, że ogień pojawił się w dzień„- mówi Marek Starsiak, który od minionej jesieni jest administratorem schroniska. Trudno określić, jak długo potrwa remont budynku.

Jak mówi nasz poranny gość w odbudowie schroniska pomagają mieszkańcy Kóz. To z ich inicjatywy pojawił się pomysł pikniku charytatywnego w najbliższą sobotę.

„Zaraz po pożarze odezwali się sympatycy tego miejsca, turyści, ale tak naprawdę kozianie. To jest „ich” miejsce, zrzeszyli się nawet w grupę pod hasłem „Kozianie na Chrobaczej”. Chciałbym bardzo jeszcze raz podziękować wszystkim, bo ich pomoc jest nieoceniona”
– mówi nasz gość.

Piknik rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00 mszą św. Potem będą atrakcje, takie jak: zabawy z animatorem dla dzieci i dorosłych, pokaz ratownictwa medycznego, licytacje. W trakcie wspólnego spędzania wolnego czasu będzie można kupić cegiełkę na rzecz schroniska. Cały dochód zostanie przeznaczony na odbudowę obiektu. Piknik charytatywny potrwa do godz. 18:00.

 

źr Radio Bielsko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s