Będą rozwijać talenty. Na początek warsztaty z kreacji fikcyjnego bohatera.

logo_lipowaGmina Lipowa rozpoczyna akcję „Rozwijamy Talenty”, która odbywać się będzie pod patronatem wójta Jana Góry. W ramach tej akcji co miesiąc w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej odbywać się będą bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Już dziś ruszają zapisy na warsztaty pt. „Kreacja bohatera fikcyjnego”. Warsztaty poprowadzi wielokrotnie nagradzany za swoje komiksy i ilustracje Szymon Teluk- aktywny od 20 lat malarz, rysownik, ilustrator, współtwórca m.in. postaci Kapitana Niepalnego. Warsztaty odbędą się w czwartek, 16 marca, o godz. 17. Zapisy w Gminnej Bibliotece Publicznej lub pod adresem mailowym s.wrobel@lipowa.pl.

 

Jak stworzyć i narysować postać do komiksu lub filmu animowanego? Tworzenie bohatera to podstawa większości komiksów i filmów. Trzeba dokładnie przemyśleć jego osobowość, wygląd ale także atrybuty i towarzyszy. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się jak powstali i dla czego podbili cały swiat: Garfield, Smurfy, Spongebob, Superman i wielu innych. Kto to jest „antybohater”? Jak ich stworzyć i jak w najprostszy sposób narysować. Warsztaty poprowadzi Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego gdzie prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa, komiksu i ilustracji. Jako twórca posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. W przeciwieństwie do autorskich cykli malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Współorganizował jako rysownik i koordynator części artystycznej wiele imprez masowych, eventów oraz kampanii reklamowych. Współtworzył m.in. znaną postać Kapitana Niepalnego. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s