GOPR: Pawie 800 interwencji

logogoprGOPR-owcy apelują o rozwagę. Tylko w styczniu ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali 781 razy. Dla dwóch osób wyjazd na stok skończył się tragicznie, zmarł narciarz zjeżdżający poza trasą i snowboardzistka, która prawdopodobnie przeceniła swoje umiejętności.  Jak mówi Tomasz Jano Zastępca Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR narciarzy i snowboardzistów gubią nieodpowiedzialne zachowania, brawura. Ale na wypadki stokach wpływ ma także nieodpowiedni wybór trasy do umiejętności, nieprzygotowanie sprzętu do sezonu oraz natężenie ruchu, które nawet na płaskich stokach prowadzi do wypadków – najczęściej zderzeń. GOPR-owcy zapewniają jednak, że w takich sytuacjach są do naszej dyspozycji.

Faktycznie około 300 osób w terenie przy zabezpieczeniu zorganizowanych terenów narciarskich, jak również terenów górskich, gdzie pełnimy nasze dyżury – dodaje Jano.

Grupa Beskidzka GOPR zapewnia bezpieczeństwo turystom i mieszkańcom na terenie Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego i Makowskiego.

źr Radio Bielsko

Ten wpis został opublikowany w kategorii GOPR Beskidy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s