Narty: Warunki w Beskidach naprawdę dobre

szczyrkowski– W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim o godz. 9:00 ruszyła Golgota oraz wyciąg nr 6 na Hali Pośredniej (trasy nr 8 i 11). Wyciągi czynne będą tam do godz. 16.00. W niedzielę natomiast od 8.00 do 16.00 – informuje Sandra Kulka ze Informacji Turystycznej w Szczyrku.

Biały Krzyż i Bartuś na Przełęczy Salmopolskiej otwarte w weekend są od 8.00 do 20.00. Tam miejscami jest nawet do 70 cm śniegu. Z kolei o 10:00 w Szczyrku uruchomiony został wyciąg Krasnal w Szczyrku Czyrnej.

Również kolej na Skrzyczne od soboty jest ponownie czynna po obowiązkowym przeglądzie technicznym. Planowe uruchomienie tras narciarskich na stokach Skrzycznego ma nastąpić w przyszłym tygodniu na weekend.

Sezon narciarski rozpoczął się w sobotę także w Wiśle. Amatorów białego szaleństwa już dziś zapraszają ośrodki Siglany (czynne dwa wyciągi, na stoku ok. 30 cm śniegu) i Stożek (czynne dwa wyciągi, na trasach od 40 do 50 cm śniegu).

W Istebnej narciarzy zaprasza ośrodek Zagroń, gdzie grubość pokrywy waha się od 20 do 50 cm, a wyciąg krzesełkowy jest czynny od 8.00 do 18.00. Warunki są dobre, a miejscami bardzo dobre. Wyciąg talerzykowy czynny jest od 8.00 do 18.00. Warunki są dobre, ale miejscami trudne.

W Korbielowie od rana spory ruch – Ośrodek Narciarski Pilsko Jontek w Korbielowie uruchomił kolej Kamienna-Solisko. Czynna jest trasa nr 1 Buczynka – Solisko – Kamienna, na której panują bardzo dobre warunki. Można szusować od 8:00 do 20:00.

źr Dziennik Zachodni

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narty i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s