GOPR: Komunikat z Babiej Góry

logogoprIntensywne opady śniegu (ok. 40cm-50cm w ciągu 48h) z towarzyszącym silnym południwo-wschodnim wiatrem (w porywach do 15m/s) spowodowały wzrost zagrożenia lawinowego. Zwiększone zagrożenie lawinowe występuje lokalnie w miejscach odłożenia śniegu przez wiatr oraz w miejscach o podłożu trawiastym.

W wyższych partiach Babiej Góry, w miejscach odkładania przez wiatr nawet do ponad 100 cm pokrywy śnieżnej. Pokrywa nierównomierna będąca efektem wiejącego silnego wiatru ze zmiennych kierunków, na części obszaru stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność. W pokrywie warstwy śniegu ciepłego (opad przy temperaturze -4 do -2) odłożone na śniegu zimnym (kilka dni z temp. w granicach -8C) co wraz działalnością wiatru w najbliższych dniach może sprzyjać formowaniu się desek śnieżnych. Obecnie od godzin nocnych ochłodzenie (temperatury w kopule szczytowej -6C)

Szlaki nieprzetarte.

Warunki na Markowych Szczawinach: Pokrywa śnieżna 75cm(35 w ciągu 24h), temperatura -5C, wiatr południowo-wschodni 4m/s.

Ten wpis został opublikowany w kategorii GOPR Beskidy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s