Sopotnia Wielka: Perła Beskidów bez tablicy!

Beskid Żywiecki Sopotnia Wielka Wodospad

Mówią o nim perła Beskidów. Wodospad w Sopotni Wielkiej bo o nim mowa, skupił na sobie uwagę wrażliwych na estetykę mieszkańców.Nie chodzi bynajmniej o urok samego wodospadu a otoczenie tego pomnika przyrody. Śmieci, połamana tablica informacyjna, brak czytelnej informacji o tej atrakcji w gminie Jeleśnia. Jak można żyć z turystyki, skoro taka perła jak wodospad nie jest zadbanym i czystym miejscem?

To miejsce do którego przynajmniej od wjazdu do Jeleśni powinny prowadzić tablice, mówią mieszkańcy. Niestety mimo łatwego dojazdu, trudno trafić tutaj tak po prostu. Trzeba wiedzieć, że w Sopotni jest największy w Beskidach wodospad. Problemem jest również otoczenie. Od lat obok wodospadu stała tablica informacyjna. Najpierw zdewastowana i nieczytelna, runęła w końcu obok kosza na śmieci.
Urząd Gminy nie ma sobie nic do zarzucenia. Raz na tydzień, raz na dwa tygodnie nasze służby sprzątają wodospad i otoczenie. Tablica to nie nasza sprawa. To własność Żywieckiego Parku Krajobrazowego.
W siedzibie organizacji dowiadujemy się jednak ciekawej rzeczy. Wszystkie ścieżki dydaktyczne powstałe swego czasu z inicjatywy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego zostały zlikwidowane! Nasze pytanie o tablicę w Sopotni nie wzbudziło większej konsternacji. Nie będzie nowej tablicy, sprzątniemy ją w pierwszej kolejności – mówią urzędnicy. 

źr Radio Bielsko

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s