Nowe górskie trasy dla rowerzystów. Rusza budowa

Na Koziej Górze przybędą 3 nowe trasy rowerowe. Dzięki budżetowi obywatelskiemu Bielska-Białej rusza realizacja 2 etapu projektu.„Plan był taki, żeby już teraz połączyć Szyndzielnię z Kozią Górą, ale sprawy formalne trwały tak długo, że skończy się na budowie trzech nowych ścieżek”- mówi Jakub Jonkisz, autor projektu wyłonionego do realizacji w głosowaniu bielszczan.

Trzecia trasa będzie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Niedawno rozstrzygnięto przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Od jesieni zeszłego roku w lesie komunalnym na Koziej Górze funkcjonują 4 ścieżki dla rowerzystów. Nasz dzisiejszy gość mówi, że najbardziej oblegane są te o średnim stopniu trudności. „Jest to w naszym przypadku trasa „Twister”. To jest tzw. trasa typu flow, charakteryzująca się równą nawierzchnią i sporymi bandami. Tego typu ścieżki są przyjemne do jazdy dla zaawansowanych i początkujących”- mówi Jonkisz.

Drugi etap ma być gotowy na początku przyszłego roku.

Ideą projektu budowy tras rowerowych Enduro Trails było oddzielenie pieszych od rowerzystów. Dotychczas jedni i drudzy poruszali się po tych samych szlakach.

źr Radio Bielsko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rower i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s