Kto kupi wagonik kolejki na Szyndzielnię?

Żółty wagonik kolejki na Szyndzielnię pamiątką z Beskidów? To nie żart.Właściciel bielskiej kolejki, spółka ZIAD wystawia na sprzedaż gondole, które obecnie wożą turystów. Przejechać się nimi można się do końca września. Potem rozpocznie się modernizacja urządzenia. Za 8 tys. zł kupimy wagonik bez tzw. zawiesia, komplet dostaniemy za 10 tys. Za wagonik typu VIP, tak zwaną salonkę która woziła gości w wyjątkowych okazjach- np. na urodziny lub jako prezent ślubny trzeba wyłożyć 15 tys. zł. To są ceny bez VAT.

Wagoników jest ponad 30, ale nie wszystkie zostaną sprzedane. Jedna żółta gondola jest wystawiona w byłej górnej stacji kolei, jest pomysł aby druga też była historyczną pamiątką i pojawiła się przy dolnej stacji.

Marek Hetnał, wiceprezes ZIAD wyjaśnia, że ceny nie zostały wzięte z sufitu. Jedna z kolejek w Austrii sprzedawała stare wagoniki za 3,5 tys. euro za sztukę. Właściciel urządzenia liczy, że oferta zainteresuje kolekcjonerów, architektów, czy biura projektowe lub osoby emocjonalnie związane z wagonikami, które od ponad 20 lat wożą turystów na Szyndzielnię. Jeden ze starszych wagoników poprzedniej generacji przez kilka lat był wystrojem wnętrza sklepu sportowego w woj. śląskim.

Modernizacja rozpocznie się na początku października bieżącego roku i potrwa do stycznia 2017.

Wagoniki zostaną wystawione do oglądania na początku października przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Dębowiec.

źr Radio Bielsko
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s