TKB: W Żywcu będzie MEKSYK!

tkb_program zywiecUlice miasta nad Sołą i Koszarawą, Rynek oraz amfiteatr wypełnią tancerze i muzycy z całego świata. Już dzisiaj w Żywcu startuje Tydzień Kultury Beskidzkiej!Jeszcze dłuższy bo aż 10-dniowy tydzień rozpoczyna się na żywieckiej estradzie 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Największe święto folkloru w Europie zainauguruje jubileusz 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Żywiecka. Podczas tego koncertu wystąpi również zespół z Meksyku, Słowacji oraz polonijny zespół Karolinka z Londynu. W tym roku w Żywcu odbędą się dwa konkursy: Festiwal Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

W ramach będzie okazja zobaczyć wiele koncertów zespołów polskich, przede wszystkim góralskich, ale nie tylko, bo pojawią się liczne zespoły spoza naszego regionu. Nie zabraknie zagranicznych gości. Na płycie żywieckiego Rynku będą odbędzie się konkurs Góralskich Kapel, Grup Śpiewaczych i Solistów. Będą Targi Sztuki Ludowej, a w środę 10 sierpnia korowód zespołów, głównie zagranicznych przejdzie od ronda przy ulicy Kościuszki na żywiecki Rynek. Początek o 12:00– mówi Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

Będą także warsztaty taneczne z Grojcowianami, Jodełkami i Hajdukami. To od czwartku 11 sierpnia do niedzieli 14 sierpnia na płycie żywieckiego Rynku. Tam też od jutra do zakończenia TKB będą stoiska Targów Sztuki Ludowej. Nowością żywieckiej estrady będzie pokaz laserów, który zaplanowano 13 sierpnia na finał 27. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w amfiteatrze.

Szczegóły żywieckiej estrady na http://www.mck.zywiec.pl.

 

źr Radio Bielsko

Ten wpis został opublikowany w kategorii TKB i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s