Rajcza: Alarm przeciwpowodziowy

Wczoraj po południu w Rajczy ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Jak informuje Centrum Kryzysowe Wojewody Śląskiego, na terenie gminy uszkodzeniu uległy następujące drogi i obiekty: droga w Rycerce Górnej „U Suławów za wodą”; droga powiatowa pomiędzy Kiczorą, a Zwardoniem; Zwardoń Bór – prawdopodobnie zalane zostały budynki letniskowe, uszkodzone przepusty, zniszczone drogi; zalane zostało centrum Zwardonia.

Jak mówi wójt Kazimierz Fujak, oberwanie chmury trwało wczoraj po południu krótko- do godziny, ale woda wyrządziła spore szkody. Najgorzej było w miejscowościach: Zwardoń, Sól Kiczora, Sól Bór i Rycerka Górna.Posłuchajcie gospodarza gminy.

Straż pożarna w samym Zwardoniu interweniowała 15 razy. W powiecie żywieckim oberwanie chmury dotknęło tylko gminę Rajcza. Straty liczą także mieszkańcy, którym pozalewało budynki. Jak informują w urzędzie gminy, mimo zniszczeń na drogach nie ma utrudnień w ruchu.

 

źr radio bielsko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s