Ulewy i burze nad regionem

Sporych szkód spowodowała popołudniowa burza przechodząc w poniedziałek, 25 lipca nad zachodnią częścią powiatu wadowickiego.W Andrychowie piorun zniszczył przyłącze energetyczne w budynku jednorodzinnym przy ulicy Granicznej. Woda wdarła się do wielu piwnic w Andrychowie, między innymi przy ulicy Żwirki i Wigury, Metalowców i Włókniarzy. Jednakże najwięcej strat oberwanie chmury spowodowało w rejonie Wieprza. Najtrudniejsza sytuacja powodziowa powstała w okolicy ulicy Kościelnej.

W najbliższym czasie aura może spowodować kolejne kłopoty. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach poinformował o możliwości wystąpienia burz na terenie województwa małopolskiego od dnia 25.07.2016 do dnia 28.07.2016. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru od 60 km/h do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

źr beskidzka24.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s