Rowerem lub pieszo wokół lotniska

Na początku przy lotnisku zbudowano trasę dla rowerów i rolkarzy wzdłuż ul. Zwardońskiej. W związku z tym, że miejsce to cieszy się wśród bielszczan dużą popularnością, postanowiono zrobić coś więcej. W drugim etapie powstała droga dla rowerów oraz ciąg dla pieszych. Oba pasy zostały rozdzielone, tak żeby nie dochodzi- ło do kolizji. Budowę rozpoczęto minionej jesieni. – W związku z tym, że ta ścieżka rowerowa nie jest przeznaczona dla zawodowców, którzy przemierzają setki kilometrów, ale myśleliśmy bardziej o rodzinach z dziećmi, czy osobach starszych, wzdłuż pętli wokół lotniska zlokalizowaliśmy dwa niewielkie place, na których można troszkę dłużej odpocząć – mówiAndrzej Kostyński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej. Drugi etap, wraz z małą architekturą i oświetleniem, kosztował 3,5 mln zł. Jak mówi Jacek Krywult, prezydent miasta, pętla wokół lotniska dla pieszych i rowerzystów to bardzo ważna inwestycja.

– Jest to bardzo ładne miejsce, z jednej strony jest lotnisko, z drugiej góry. Będziemy się starali, żeby ten teren nadal zagospodarowywać. Kończy się budowa parkingu, może uda się przedłużyć tor rolkowy – mówił podczas oficjalnego otwarcia drugiego etapu inwestycji gospodarz Bielska-Białej. Pan Józek często jeździ na rowerze, nawet w taki deszcz jak w dniu otwarcia, wybrałsię na pętlę wokół lotniska.

– Nie jeżdżę tu na zawody tylko dla przyjemności. Jak przyjdzie weekend, to nie ma się tu co pchać za bardzo. jest bardzo dużo ludzi. Chodzą, jak chodzą…– mówi amator dwóch kółek. Ludwik Hejny, szef rady osiedla Aleksandrowice, zwraca uwagę na konieczność oznakowania nowych tras. – Tu także obowiązują przepisy ruchu drogowego –

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rower i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s