2016/07/09 ::: Weekend z Południowo – Amerykańską-Przygodą!

slajdowisko_przyslop_barania_góraTym razem przygotowaliśmy dla Was weekend podczas, którego przeniesiemy się do magicznych krajów latino. Oprócz slajdowiska, czyli fantastycznych opowieści, przepięknych zdjęć, spotkania ze zwykłymi, ale jednak niezwykłymi ludźmi, postaramy się by w naszym menu nie zabrakło przynajmniej dwóch pozycji kulinarnych z tamtego rejonu świata. A więc nie tylko uczta dla oczu i ducha, ale również żołądka!

Slajdowisko 1: Magiczna Boliwia – kalejdoskop doznań.
Opis; Przygotowaliśmy slajdowisko o kraju, który nas zachwycił swoją tradycją, kulturą, kolorami i wspaniałą przyrodą – o Boliwii, w której spędziliśmy 2 miesiące szukając śladów dinozaurów, przemierzając rowerami Drogę Śmierci, eksplorując kopalnię srebra, w której BHP to abstrakcja, poznając tajniki boliwijskiej mechaniki samochodowej na środku największego na świecie solniska, uganiając się za dzikimi świniami w Amazonii oraz podjęciu próby wspinaczki na sześciotysięcznik. Czy z sukcesem? Zapraszamy na spotkanie!

Prelegenci:
Ania Martynowicz
Z wykształcenia geograf, ponad 3 lata w korpo finansach, miłośniczka fotografii przyrodniczej. W podróżach fascynuje mnie zmienność i nieoczywistość. Mieszkałam w Australii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, podróżowałam po Azji, regularnie odwiedzam europejskie kraje. Ameryka Południowa zawsze była na mojej liście, ale z zastrzeżeniem, że pojadę, jak nauczę się hiszpańskiego. Udało się. Porzuciliśmy pracę, by spełnić kolejne marzenie.
Rafał Kuźmicki
Meteorolog z wykształcenia, analityk/project manager z zawodu, świr z natury. Obecnie festiwalowy wolontariusz i muzealny stażysta. Generalnie człowiek miliona pomysłów. Zawsze chciałem eksplorować świat i kiedy zdałem sobie sprawę, że po rozmowach z ludźmi, którzy robią niesamowite rzeczy określałem ich mianem „kozaków” i zazdrościłem im tych przeżyć, stwierdziłem, że do odważnych świat należy i gdyby ludzie unikali ryzyka, wciąż żylibyśmy w norach (swoja droga uwielbiam porządny barłóg).

Slajdowisko 2: Ameryka Południowa w pigułce – mozaika kolorów, doznań, przygód, szaleństwo dla zmysłów.

Franek Przeradzki Z wykształcenia socjolog, z praktyki podróżnik, fotograf i dziennikarz. Pierwszy raz odwiedził Amerykę Łacińską w 2007 roku, w sumie spędził tam prawie 15 miesięcy podczas 4 wyjazdów. Nurkował w Meksykańskich Cenotach, biwakował na gwatemalskim wulkanie, zbankrutował na Kubie, poznawał ludzi na bezludnej wyspie w Panamie, złapał stopa na pustyni solnej w Boliwii, oglądał na żywo derby Rio de Janeiro, brał Ayahuascę od Szamana w Ekwadorze i przeżył borowanie zębów na Ziemi Ognistej. Orientacyjnie odwiedziłem przynajmniej raz: Ameryka Północna/środkowa: Meksyk, Gwatemala, Kuba, Belize, Panama Ameryka Południowa: Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Brazylia, Urugwaj, Argentyna, Chile.
Od niedawna, wraz z żoną, prowadza bloga Wielka Wycieczka:https://www.facebook.com/wielkawycieczka/?fref=ts

Zapraszamy serdecznie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s