2016/06/25 ::: II Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich

2mistrzostwa_bielsko_biegi_górskieW sobotę 25 czerwca 2016 odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Biegacze będą mogli wystartować w półmaratonie górskim z metą na hali wielofunkcyjnej, a także wziąć udział w biegach na orientację. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.
To druga edycja ciekawej imprezy biegowej w Bielsku-Białej. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy. Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem. Biegacze oprócz startów w biegach będą mieli szansę skorzystania z wykładów i porad biegowych. Rano o godzinie 10:00 biegacze wystartują w półmaratonie górskim (21 km), którego trasa będzie poprowadzona po szlakach turystycznych. Atrakcją półmaratonu będzie finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej, a także lotna premia dla 50, 100, 150, … osoby.

 

„Chcemy przyciągnąć biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z niełatwym dystansem 21km. W pierwszej edycji wystartowało wiele osób, które po przekroczeniu mety zapowiedziały start w 2016. Dzięki nim, za nasz półmaraton otrzymaliśmy nagrodę w plebiscycie Najlepsze Biegi Górskie roku 2015. Dlatego limit zwiększyliśmy do 400 osób. Wprowadziliśmy lotną premię dla amatorów. Najlepsi otrzymają nagrody na mecie. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal. Zapisy już trwają.” – zaprasza Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

 

Zapisy dla dorosłych rozpoczęły się 20 lutego br. Opłata za udział w półmaratonie wynosi jedynie 40 zł (do 31 marca). Szczegóły pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl.

W ostatnią czerwcową sobotę br. o godzinie 10:30 odbędzie się Beskidzki Orientcross. Około godziny 13:00 rozegrane zostaną również biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody dla dzieci będą bezpłatne.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Reklama

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegi Górskie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s