2016/07/03 ::: Gwiazda Południa

2016_gwiazda_poludnia.jpgO tym, kto wygra wyścig Gwiazda Południa, organizowany przez zwycięzcę Tour de Pologne i mistrza Polski w kolarstwie Cezarego Zamanę, przekonamy się 3 lipca w Zawoi. Wtedy to na terenie gminy odbędzie się finałowy etap zawodów. Kto na podium?

Będzie on zwieńczeniem trzydniowego ścigania się po nowych trasach, wytyczonych specjalnie na potrzeby Gwiazdy Południa. I to w Zawoi właśnie dowiemy się, który z zawodników zachował najwięcej sił na finisz. Ale wyścig, będący inicjatywą Cezarego Zamany, uznanego kolarza i cenionego organizatora wielu zawodów, to nie tylko ściganie się. To również szansa na odkrycie mało znanych okolic Babiej Góry. O uroku tej części Małopolski będzie można przekonać się podczas prologu oraz wszystkich trzech etapów. Jakie atrakcje czekają na zawodników podczas ścigania się w Zawoi?

Pierwszym wyzwaniem będzie pokonanie ponad 4-kilometrowego podjazdu, który zakończy się zdobyciem Pasma Jałowieckiego. Następnym punktem, który zapadnie w pamięć zawodnikom, będzie wjazd na szczyt Kiczor (905 m n.p.m.), z którego rowerzyści zjadą w towarzystwie przepięknych widoków na Pasmo Policy. Kluczowym momentem etapu, a być może i całego wyścigu, będzie podjazd na szczyt Jałowca (1100 m n.p.m.), czyli 6,5 kilometra ostrego kręcenia pedałami. Trud zostanie wynagrodzony widokiem na Beskidy. Czasu na podziwianie nie będzie wiele – swą uwagę trzeba będzie skupić na licznych zjazdach, przeplatanych krótkimi interwałowymi podjazdami. Ostatni fragment trasy, wiodący z Przełęczy Klekociny będzie wyjątkowo urozmaicony: ściółkowa ścieżka między bukami, czające się cieki wodne, Pasmo Wełczonia oraz mocno kamienista trasa prowadząca na stadion piłkarski.

Zawody unikalne, bo lokalne

Ale o atrakcyjności Gwiazdy Południa świadczy nie tylko sportowy wymiar zawodów. Bardzo ważny jest również ich lokalny charakter. Dzięki zaangażowaniu Cezarego Zamany w przygotowaniach do wyścigu uczestniczyły władze gminy Zawoi, a także sąsiednie samorządy z gmin Maków Podhalański oraz Stryszawa. Kolarz do współpracy zaprosił także rowerzystów MTB z trzech wspomnianych gmin. Pomogli oni w wytyczeniu tras. Za bezpieczeństwo odpowiadać będzie wykwalifikowany zespół ratowników medycznych Fantom. To eksperci nie tylko znający najszybsze drogi ewakuacyjne, ale posiadający specjalistyczny sprzęt. Dzięki niemu w razie konieczności dotrą do najbardziej niedostępnych miejsc.

O tym, że Gwiazda Południa otwiera się szeroko na mieszkańców Zawoi, świadczy przygotowane dla nich aż 50% zniżki przy zapisach do wyścigu. Zorganizowane zostaną także bezpłatne zawody na rowerkach biegowych dla najmłodszych i miniwyścigi.

Zapięte na ostatni guzik

Sportowe emocje, intensywne wrażenia oraz pełne bezpieczeństwo gwarantuje Cezary Zamana, ceniony w środowisku rowerzystów nie tylko za swoje kolarskie osiągnięcia, ale i szereg profesjonalnie zorganizowanych imprez. Za każdym razem charakteryzują się one dopracowaniem w najdrobniejszych szczegółach. Nie inaczej jest w przypadku Gwiazdy Południa – pieczołowicie przygotowywanej od grudnia 2015 roku. W jej przygotowanie Cezary Zamana zaangażował szereg zawodowców, m.in. najlepszych specjalistów od górskich tras, grupę JBG2. Specjalnie na okoliczność Gwiazdy Południa wytyczone zostały zupełnie nowe trasy. Zawodnicy biorący udział w wyścigu jako pierwsi będą mogli je przetestować. Do ich dyspozycji będzie także całe profesjonalne zaplecze: fizjoterapeuci, specjaliści z Akademii Rowerowej oraz mechanicy. Dzięki uprzejmości hotelu Beskidzki Raj, będącego jednym z partnerów wyścigu, rowerzyści mogą korzystać ze zniżek na noclegi.

Praktyczne informacje:

II etap (wariant mega: 42 km, wariant fit: 23 km)

Data: 3 lipca (niedziela)

Start, meta i biuro zawodów: boisko KLS Warta (ul. Centrum 2075)

Harmonogram:

  • 9.30 – 16.00 – biuro zawodów
  • 10.00 – start maratonu
  • 13.30 – 14.30 – dekoracja etapowa
  • 15.30 – dekoracja generalna Gwiazdy Południa

Dodatkowe informacje na: http://www.gory.mazoviamtb.pl

r e k l a m a

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s