Już 20 marca startuje 17. edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego!

logo_polmaraton_zywiecPrzed nami 17. edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego. Już 20 marca uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje siły w wyjątkowym biegu dookoła malowniczo położonego jeziora. Czekają na nich także dodatkowe atrakcje, które przygotował główny partner wydarzenia – firma Żywiec Zdrój. Na rynku stanie specjalna ,,strefa wody Żywiec Zdrój” z licznymi aktywnościami związanymi ze zdrowym nawodnieniem. Dodatkowo grupa wolontariuszy złożona z pracowników firmy weźmie udział  w sztafecie charytatywnej, przekazując fundusze na lokalny dom dziecka.
Rekordowa frekwencja
Już ponad 2500 zawodników zgłosiło się do udziału w półmaratonie. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny padnie rekord frekwencji! Oprócz zawodników z naszego kraju zgłosili się także biegacze m.in. z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech.
Przewidywany jest również największy jak dotąd udział w wydarzeniu mieszkańców powiatu żywieckiego.
Wyjątkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych
Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu – Żywiec Zdrój. Impreza promuje sport i zdrowy styl życia, dlatego firma zadba o właściwe nawodnienie uczestników. W specjalnej „strefie wody” obejmującej atrakcje dla dzieci
i dorosłych, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego picie wody jest ważne dla zdrowia.

W części dla dorosłych będzie można skorzystać z porad ekspertów z Warszawskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjaliści odpowiedzą na pytania związane ze zdrowym stylem życia, dbałością o sprawność fizyczną oraz właściwe nawodnienie. Biegacze dowiedzą się także m.in. jakie są fakty i mity związane z piciem wody, a dzięki specjalnemu kalkulatorowi sprawdzą, ile wody dziennie powinni wypijać.
Najmłodsi natomiast zagrają w wodne koło fortuny z nagrodami oraz w wodne memory. Dodatkowo będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz uczestniczyć
w ciekawych zabawach prowadzonych przez profesjonalnego animatora.
Strefa wody Żywiec Zdrój będzie czynna w godzinach 10:00 – 14:00, a korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.
Wśród licznych atrakcji przewidziano także konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska z ofertą dla sportowców. Z kolei biegacze wezmą udział w specjalnej rozgrzewce zorganizowanej przez klub „CityFit” z Bielska-Białej.
Dodatkowo na mecie uczestnicy, którzy ukończą bieg, będą mogli skorzystać z masażu przygotowanego przez gabinet fizjoterapii FIANGA.
Sztafeta wolontariuszy przekaże fundusze na dom dziecka
W tym roku już po raz trzeci wystartuje charytatywna sztafeta złożona z wolontariuszy firmy Żywiec Zdrój. Będą oni podzieleni na grupy, które pokonają ustalony wcześniej odcinek – tak, by wspólnymi siłami przebiec całą trasę półmaratonu, czyli 21 km.
Nie liczą się jednak pokonane kilometry, lecz liczba osób. Firma zobowiązała się, że
w zamian za zaangażowanie każdego wolontariusza, przekaże fundusze na Dom Dziecka.
W ubiegłym roku oszacowano, że jeden na dziesięciu pracowników firmy Żywiec Zdrój pobiegł w sztafecie. Z każdym rokiem liczba wolontariuszy rośnie, w tej edycji spodziewamy się około 70 pracowników.

Dodatkowe informacje:

Mariusz Hujdus ; Katarzyna Owsianko
Rzecznik Prasowy Półmaratonu Żywiec Zdrój S.A.
696 673 825 tel. 666 048 940,
e-mail: biuro@zywiecmedia.pl

e-mail: katarzyna.owsianko@danone.com

Kamila Dębniak
tel.508 988 861,
e-mail: k.debniak@gardenofwords.pl

r e k l a m a

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegi Górskie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s