2016/03/19 ::: Przysłop Pod Baranią zaprasza na Slajdowisko

slajdowisko_przyslop_barania_góraZapraszamy na kolejne slajdowisko na Przysłopie! Tym razem Azja i Arktyka! A co dokładniej? Slajdowisko I: „Azerbejdżan rowerowym szlakiem”. Będzie to opowieść Waldka z Sosnowca, który z okazji swych 40 tych urodzin nabył w komisie stary rower i na nim postanowił ruszyć w świat. I tak już od pięciu lat zwiedza samotnie kolejne kraje.

„W tym roku wybór padł na Azerbejdżan, muzułmański kraj, mało znany i popularny turystycznie, który warto poznać i odwiedzić osobiście. W trakcie 14 dniowej samotnej podróży przyjechałem przez malownicze górskie tereny, przemierzyłem spalone słońcem bezkresne prerie by w końcu dotrzeć nad Kaspijskie Morze. Byłem brany za znanego sportsmena z Polski, kibica, żurnalistę i biedaka bez złotych zębów. Klimatyczne noclegi pod namiotem w otoczeniu szakali oraz cała masa innych przygód, które zawsze przydarzają się samotnemu rowerzyście to coś o czym właśnie będę Wam chciał opowiedzieć w trakcie mojej prezentacji.” Oprócz pięknych zdjęć, niesamowitych opowieści, Waldek podpowie jak taką wyprawę można ogarnąć samemu!

Slajdowisko II: „Rok w Arktyce-opowieść o naukowo-wspinaczkowym pobycie na Spitsbergenie”

Natomiast Damian Bielecki (Klub Wysokogórski Katowice) opowie nam o swoim rocznym pobycie w Arktyce! Uczestnik XXXVI Wyprawy Polarnej Polskiej Akademii Nauk na Spitsbergenie w sezonie 2013/14 pokaże nam niezwykłe zdjęcia z tego rejonu, opowie o swoich wspinaczkowych działaniach i pracy naukowej prowadzonej, w tym jakże specyficznym i odludnym miejscu na ziemi. Podczas wyprawy Damian zdobywał szczyty w okolicy Polskie Bazy Hornsund w tym m.in. poprowadził nową drogę lodowym kominem solo na Fugleberget.

Damian Bielecki ukończył geodezję na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Pierwszy alpejski szczyt – Wildspitze zdobyty w 2008 roku rozpoczął jego przygodę ze wspinaczką wysokogórską. Ma na swoim koncie wspinaczki letnie i zimowe w Tatrach (Kazalnica Mięguszowiecka), najwyższy szczyt północnej Afryki (Jebel Toubkal) oraz m.in. Piz Badile, Piz Bernina, Matterhorn. Uczestnik wyprawy Malubiting& Spantik Expedition 2014 w Karakorum. Członek Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej Polskiego Związku Alpinizmu. Najchętniej wspina się w górach( mikst, wspinanie lodowe, drytooling) , a jeżeli skały to tradowo. Miłośnik skiturów i fotografii.

Zapraszamy serdecznie!

r e k l a m a

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s