REKORDOWY PÓŁMARATON DOOKOŁA JEZIORA ŻYWIECKIEGO

logo_polmaraton_zywiecNa chwilę obecną już ponad 2650 zawodników zgłosiło się do udziału w XVII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Oprócz zawodników  z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech, wszystko wskazuje więc na to, że po raz kolejny w dniu 20 marca padnie kolejny rekord frekwencji tej największej i bardzo wysoko ocenianej przez uczestników imprezie biegowej na południu Polski.

Swój start zapowiedzieli między innymi: Kenijczycy – David Kiprono METTO – zwycięzca Półmaratonu Wrocławskiego, Samson Mungai KAGIA – zwycięzca maratonu w Zurichu, Silas Kiprono TOO – tegoroczny zwycięzca Półmaratonu w Wiązownej, Stellah Jepngetich BARSOSIO – rekordzistka trasy i zwyciężczyni ubiegłorocznego Półmaratonu w Żywcu oraz Maratonu Wrocławskiego, Hellen Jepkosgei KIMUTAI – ubiegłoroczna zwyciężczyni maratonu w Bratysławie, zawodnicy z Ukrainy Taras Salo, Rusłan Pechnikow, Sergii Okseniuk (wielokrotni medaliści Półmaratonu w Żywcu).

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, który w tym roku posiada nowy wzór oraz koszulkę techniczną. Informujemy także, iż logo Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego otrzymało nową wizualizację.

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu firmę „Żywiec Zdrój”. Wśród licznych atrakcji przewidziano konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska ze sprzętem sportowym, odżywkami dla sportowców itp. Dodatkową atrakcję – wspólną rozgrzewkę zawodników przed biegiem zapewni klub „CityFit” Bielsko-Biała.  Na mecie uczestnicy którzy ukończą bieg będą mogli skorzystać z  przygotowanego przez gabinet fizjoterapii FIANGA specjalnie dla nich masażu.

Dla biegaczy chcących „złamać” barierę 1:20 przewidziany został w Półmaratonie udział pacemakera /Jan Wróblewski z Bielska-Białej/, który poprowadzi zawodników równym tempem na wynik 1:19:59.

Po wystrzale startera uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie malowniczą  i bardzo atrakcyjną widokowo trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy.

Organizatorzy zadbali także o mocno rozbudowane zaplecze sanitarne, przygotowane specjalnie pod uczestników zawodów.   Obok budynku MOSiR-u w Żywcu ustawionych będzie 14 indywidualnych kabin prysznicowych, a także pomieszczenie z 40 umywalkami z ciepłą wodą.  Dla uczestników imprezy wyznaczone zostaną specjalne miejsca do parkowania samochodów:

1. ul. J.Słowackiego2 /wjazd od ul. Krasińskiego/- przy Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu,

2. ul. A. Mickiewicza 6 – przy  Zespole  Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych  w Żywcu,

3. ul. Pod Górą za Urzędem Miasta w Żywcu.

Zachęca się również kierowców aby korzystając ze wskazanych wyżej parkingów okazywali kartę „Pojazdu uczestnika biegu”, którą można wydrukować otwierając załącznik znajdujący się na stronie biegu. Istnieje także możliwość parkowania pojazdów w  następujących miejscach na terenie Miasta Żywca:

 

  1. ul. Zielona 3 – przy Centrum Handlowym – Galeria Lider w Żywcu,
  2. ul. Świętokrzyska 40 b – przy Centrum Handlowym i Targowisku „Targówek” w Żywcu,
  3. ul. Sobieskiego 1 – naprzeciw Kina „Janosik” w Żywcu,
  4. ul. Zielona 1 – naprzeciw Gimnazjum nr 2 w Żywcu,
  5. ul. Krasińskiego 11 – przy Urzędzie Skarbowym w Żywcu,
  6. ul. Krasińskiego 13 – przy Starostwie Powiatowym w Żywcu
  7. ul. Powstańców Śl. 2a – obok Apteki przy Skarbówce – Centrum Tanich Leków w Żywcu

 

Dodatkową atrakcją dla przyjeżdżających na tę imprezę z wielu zakątków Polski i świata zawodników będą niepowtarzalne widoki rozciągające się wzdłuż trasy biegu. Na mecie na wszystkich, którzy ukończą bieg czeka piękny pamiątkowy medal, a dla rekordzisty trasy dodatkowa premia.

Jednocześnie Półmaraton odbywający się 20 marca rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka”( nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.

Do cyklu w tym roku oprócz półmaratonu zostaną zaliczone następujące biegi:

Bieg na Grojec (23 kwietnia godz.11.00),

Bieg na Żar (25 czerwca godz. 11.30) ,

Bieg na szczyt Pilska (17 lipca 11.00) oraz Bieg na szczyt Rysianki (4 września godz.11.00),

Uroczyste zakończenie cyklu „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów odbędzie się po zakończeniu ostatniego biegu.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w Pucharze Beskidów w biegach ulicznych w roku 2016 r. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

20.03.2016 r. XVII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/

24.04.2016 r. 8. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/

29.05.2016 r. 24. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.

r e k l a m a

baner_lodygowianka_lozka_ekologiczne

derby_2016

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegi Górskie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s