Bieg Dwóch Szczytów z psami w tle

Po raz trzeci u źródeł królowej polskich rzek, w Wiśle, odbędzie się Bieg Dwóch Szczytów. Po raz trzeci do pokonania będą dystanse odpowiadające wysokości największych szczytów – polskim Rysom i himalajskiemu Mount Everestowi. Uczestnicy biegu wesprą tym samym Fundację na Rzecz Psów Pracujących.

Mało kto wie, że szkolenie psa ratownika to  koszt w sumie ok. 80 tys. zł. Fundacja na Rzecz Psów Pracujących opiekuje się nie tylko czworonogami pracującymi w beskidzkiej grupie GOPR, ale także m.in. psami przewodnikami i obronnymi. Psy co roku przechodzą specjalistyczne szkolenia, zdają egzaminy, potrzebują profesjonalnego sprzętu.

Jak można pomóc? Biegom towarzyszyć będzie tzw. cegiełka startowa. Pieniądze trafią na konto Fundacji na Rzecz Psów Pracujących, a biegacze otrzymają m.in. pakiet startowy, ciepły posiłek, medal. Impreza po raz pierwszy odbywa się w weekend, zadbano o atrakcyjny program.

źr Radio Bielsko
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s