Czerwone flagi na górskich szlakach – najnowszy pomysł polityków

logogoprMinisterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa wprowadzenie zakazu wyjścia w góry przy trudnych warunkach na szlakach.Takim pomysłem podzielił się w rozmowie z dziennikarzem RMF FM szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Nie ma jeszcze gotowego projektu, ale politycy rozważają konsultacje na ten temat. Zamysł jest taki, żeby w górach – podobnie jak nad morzem – wywieszać czerwone flagi, informujące turystów o niebezpiecznych warunkach i zamknięciu szlaku.

„Jeżeli już skłanialibyśmy się do jakiś rozwiązań, to do rozwiązań, jakie są nad morzem. Wtedy kiedy sytuacja pogodowa jest zła, wtedy jest ogłoszenie, żeby nie wychodzić w góry. Wówczas służby nie ponoszą odpowiedzialności za to, co może się złego wydarzyć. Bo przestrzegają, przestrzegają, żeby nie wychodzić w góry – wtedy możemy to określić, że zamykamy szlak” – powiedział w wywiadzie dla RMF FM Mariusz Błaszczak.

Ten „genialny” pomysł to najprawdopodobniej echo ostatniej serii wypadków w Tatrach, w której w ciągu kilku dni zginęło 14 osób (zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie).

Ten wpis został opublikowany w kategorii GOPR Beskidy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Czerwone flagi na górskich szlakach – najnowszy pomysł polityków

  1. Kuba pisze:

    Kwestia jakie oznakowanie miałoby być jest drugorzędna. Flagi to koszt i ktoś by je musiał wszędzie umieszczać w złych warunkach pewnie by i tak egzaminu nie zdały. Natomiast druga teza jest słuszna, w myśl jeszcze starożytnej zasady „Chcącemu nie dziej się krzywda”. Chcesz iść w góry mimo, że stosowne służby odradzają? Rób to na własną odpowiedzialność i nie oczekuj pomocy, nie narażaj życia ratowników i nie generuj kosztów. Zabijesz się twoja sprawa, twoje życie. Na wiosnę ktoś pójdzie po ciało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s