Żywiec: Tu katowano Polskich Patriotów

narodowa_zywiecczyznaDzisiejszy artykuł zostanie poświęcony miejscowej kaźni ,w której UB dokonywali gwałtu na Polskich bohaterach oraz na okolicznej ludności . Miejsce o którym mowa znajduje się głównie w piwnicach dawnej miejskiej biblioteki . Świadkowie jak i osoby kiedyś przebywające w tej placówce , opisywały ją jako miejsce bardzo okrutne .

Z relacji tych że ludzi można się dowiedzieć o bardzo brutalnym sposobie przesłuchań jak i strasznych warunkach przetrzymywania osadzonych . Większość tych przesłuchań kończyły się bardzo poważnymi obrażeniami ciała ,prowadzącymi do omdleń oraz uszkodzeń narządów wewnętrznych . Dzisiaj ten budynek stoi pusty , a jedynie co przypomina o jego wcześniejszej historii , jest powieszona na nim tablica pamiątkowa . Smutne jest to że nasze miasto nie potrafi wykorzystać tego miejsca i zorganizować w nim np. muzeum upamiętniającego okolicznych bohaterów oddających swoje życie dla Ojczyzny .

Twierdze że taka inicjatywa sprawiłaby o wiele więcej pożytku ( głownie dla młodzieży ) niż pomysły na ulokowanie coraz to nowszych i większych galerii .

źr Narodowa Żywiecczyzna profil „f”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s