Z nowego rozkładu jazdy pociągów znika połączenia Żywiec – Sucha Beskidzka.

Dzień 6 grudnia, który z reguły wszystkim kojarzy się miło, bo z prezentami od Świętego Mikołaja, dla  miłośników koli beskidzkiej będzie dniem smutnym. Wtedy bowiem po raz ostatni  o godz. 17:41 z Dworca PKP w Żywcu odjedzie ostatni studencki pociąg w relacji Żywiec – Sucha Beskidzka.

Pociąg regio relacji Żywiec – Sucha Beskidzka kursował na linii kolejowej nr 97 przez ostatnie 12 miesięcy. Jak zapewniają działacze „Kolei Beskidzkiej”, wbrew urzędniczym twierdzeniom pociąg zaczął cieszyć się coraz większą frekwencją, przewożąc co weekend ok 100 osób.
– Taka sytuacja sprawiła, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, w trosce o rozwój kolei i prawa pasażera, postanowił objąć dofinansowaniem połączenie od rozkładu jazdy 2015/2016. Niestety, strona małopolska nie wyraziła zgody na dofinansowanie, na skutek czego pociąg po rocznej walce o jego przywrócenie znika z rozkładu jazdy – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia.
Z dokumentów, które przedstawiają miłośnicy kolei wynika, że Zarząd Województwa Małopolskiego 25 czerwca jednostronnie podjął decyzję m.in. o wycofaniu się z finansowania uzgodnionej jednej pary pociągów linii 97.
W trosce o pasażera i rozwój transportu kolejowego Województwo Śląskie nie akceptuje zmian wprowadzonych przez Województwo Małopolskie o czym poinformowało w odpowiednim piśmie. Nie wpłynęła na nią jednak odpowiedź z Małopolski- poinformowała Monika Warmuz, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Jak dodała, w zaistniałej sytuacji nie widzi możliwości wprowadzenia do uzgodnień z Województwem Małopolskim nowych połączeń w tym pociągów kategorii InterREGIO.
źr sucha24.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia24 i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s