2015/10/18 ::: III Bieg po serce Zbója spod Złotej Górki

18 października 2015r w centrum Andrychowa odbędzie się już po raz trzeci impreza charytatywna pod nazwą III Bieg po serce Zbója spod Złotej Górki . Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oprócz biegu odbędzie się również turniej charytatywny piłki nożnej na stadionie AKS Beskid. W turnieju zagrają najmłodsi – 7 – letni piłkarze z okolicznych miast. W czasie tych imprez na Placu Mickiewicza oraz Stadionie AKS Beskid odbędzie się zbiórka pieniężna na szczytny cel. Liczy się każdy grosz ponieważ zebraną kwotę przekażemy dwójce dzieci z gminy Andrychów: Jasiowi i Antosi.

Antosia z Sułkowic choruje na złośliwy nowotwór mózgu (glejak). Przeszła skąplikowaną operację polegającą na wycięciu części guza. Po zabiegu Antosia zmaga się z niedowładem połowicznym oraz zaburzeniem mowy. Dziewczynkę czeka kosztowna i bardzo intensywna rehabilitacja ruchowa oraz neurologopedyczna.

Jaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce – postać czterokończynowa. Chłopczyk przeszedł już dwa zabiegi operacyjne. Jest w trakcie stałej rehabilitacji. Jak informuja rodzice, w maju tego roku pojawiła się szansa na całkowite pozbycie się spastyki
z organizmu dziecka. Dzięki Rizotomii, która odbędzie się w Szczecinie (operacja na rdzeniu kręgowym) jest szansa
na normalne życie Jasia. Po zabiegu wymagana będzie intensywna rehabiltacja, która będzie bardzo kosztowna. Dlatego rodzice już teraz gdzie tylko mogą próbują zbierać pieniądze na ten cel.

Uczestnicy biegu pomagają również sobie i swoim bliskim promując zdrowy i aktywny tryb życia. Jest to impreza wyjątkowa ponieważ uczestniczyć może w niej każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną. Organizatorzy wyznaczyli bowiem dwie trasy. Trasę pieszą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie. Trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce,
rolkach czy choćby hulajnodze. Nie liczy się czas przebycia tych tras lecz ilość pokonanych okrążeń.

źr andrychow.eu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s