Czyste Góry Czyste Szlaki – kolejna akcja projektu w Beskidach

Po udanym Pikniku Ekologicznym w Ojcowskim Parku Narodowym jaki odbył się w miniony weekend, już dzisiaj zapraszamy na kolejną akcję projektu „Czyste Góry Czyste Szlaki”. Tym razem zapraszamy w Beskidy na szlaki prowadzące na Babią Górę i Pasmo Policy. Poznawanie piękna naszych gór połączone ze sprzątaniem szlaków jest częścią projektu „Czyste Góry Czyste Szlaki”.W ramach projektu podobnie jak przed rokiem,  zapraszamy na Babią Górę i pasmo Policy. Przy okazji górskich wędrówek i sprzątania szlaków, polecamy niezapomniane widoki przy zachodzącym i wschodzącym słońcu z Tatrami w tle.

 

Zapraszamy wszystkich górskich pasjonatów do przyłączenia się i wybraniu szlaku dla siebie. Na szlaki wychodzimy w sobotę by noc spędzić w schronisku Markowe Szczawiny lub na Hali Krupowej. W niedzielę znosimy zebrane „łupy” i poprawiamy sprzątanie po sobocie. Dla najaktywniejszych jak zawsze upominki a dla wszystkich okolicznościowe dyplomy. Wszystkie nasze akcje z całorocznego cyklu „Czyste Góry Czyste Szlaki” to przede wszystkim edukacja. Sprzątamy przy okazji wędrówek po szlakach. Nie chcemy nikogo wyręczać czy zastępować a jedynie pomagać naturze i wspierać działania Parków Narodowych.

 

Zapraszanie w góry i zachęcanie do sprzątania szlaków ma charakter ruchu społecznego, skierowanego do pasjonatów i miłośników przyrody. Nie prowadzimy zapisów, nie ustalamy limitów i nie pobieramy żadnych opłat. Zachęcamy jedynie do aktywności na szlakach oraz o dbanie o ich stan.

Więcej o sprzątaniu Beskidów, wykazie szlaków i noclegach : http://www.klubpodroznikow.com/akcje-eko/131-sprzatanie/1828-beskidy-2014

Projekt pod patronatem m.in. Ministerstwa Środowiska, National Geographic, Polskiej Organizacji Turystycznej.

Fotorelacja z OPN możecie obejrzeć pod adresem:
http://www.klubpodroznikow.com/forum/60-czyste-gory-czyste-szlaki/10276-piknik-eko-w-ojcowskim-parku-narodowym-2014?limit=6&start=18#10615

 

źr e-beskidy.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s