2014/03/30 ::: Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku . Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W XIV Półmaratonie wzięło udział 1176 biegaczy co stanowi rekord frekwencji tej imprezy. Zwycięzcą XIV Półmaratonu został Kenijczyk Julius Lagat z rekordowym wynikiem 01:06:18. Wśród kobiet, z wynikiem Ukrainka z czasem 01:20:07 zwyciężyła Ukrainka Kataryna Kamernko.
Półmaraton rozpocznie 2 cykle imprez biegowych:

 


1. „Złota 50 tka”( nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec (26 kwietnia), Bieg na Żar (28 czerwca), Bieg na szczyt Pilska (13 lipca) oraz Bieg na Rysiankę (14 września), gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.


2. Puchar Beskidów, w ramach którego oprócz półmaratonu odbędą się także: VI Cieszyński FORTUNA Bieg na 10 km (27 kwietnia) oraz XXII Bieg Fiata na 10 km (18 maja) kończący cykl Pucharu Beskidów.
Sportowa Żywiecczyzna jeszcze raz zaprasza.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy turystyczne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s