XXI MIĘDZYNARODOWY KONKURS MIESZKAM W BESKIDACH

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym, interdyscyplinarnym, międzynarodowym konkursie plastycznym pod hasłem „Mieszkam w Beskidach”, którego XXI edycję organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej oraz Towarzystwo Aktywności Społecznej „Zwyczajni”. Patronat nad konkursem objął Śląski Kurator Oświaty.

 

 

Termin nadsyłania prac na adres Gminny Ośrodek Kultury 34-331 Świnna ul. Wspólna 13, upływa 31 grudnia 2013r.

 

                                     REGULAMIN KONKURSU

 

Organizator:

Towarzystwo Aktywności Społecznej „Zwyczajni” Świnna, Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca

 

Patronat Honorowy

ŚLĄSKI  KURATOR  OŚWIATY

 

 

Cel

 

Celem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i integracyjny /adresowany jest również do osób niepełnosprawnych/.

Pragniemy aby był swego rodzaju przeglądem twórczości amatorskiej tematycznie związanej z Beskidami.

 

Tematyka i technika prac

 

Tematyka prac powinna być związana z jak najszerzej rozumianym terminem Beskidy. Organizatorzy nie narzucają , jak i nie określają rodzajów stosowanych technik plastycznych pozostawiając w tym względzie pełną dowolność i swobodę twórczą. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju formy wyrazu plastycznego, słownego /tzw.„malowanie słowem”/ oraz muzycznego.

 

Rodzaje technik dotychczas stosowanych w konkursie: rysunek, szkic, akwarela, korzenioplastyka, rzeźba, makieta, malarstwo na szkle, bibułkarstwo, makrama, linoryt, fotografia, grafika komputerowa, filmy video, kolaż, poezja, relacje z wycieczek, opowiadania itd.itp.

 

Jedynymi wymogami ze strony organizatorów jest fakt, że prace nadsyłane na konkurs powinny być efektem samodzielnej pracy twórczej uczestników konkursu oraz nie mogą brać udziału w innych konkursach !!!

 

Uczestnicy

 

Uczestnikiem konkursu może być każdy autor bez względu na wiek, miejsce zamieszkania itd. Konkurs pod tym względem ma w pełni otwarty charakter.

 

UWAGA !!! W KONKURSIE NIE BĘDĄ OCENIANE PRACE ZBIOROWE WYKONANE PRZEZ WIECEJ NIŻ DWÓCH AUTORÓW. (W wyjątkowych przypadkach po uzgodnieniu z organizatorem).

 

UDZIAŁ W KONKURSIE JEST RÓWNOZNACZNY Z PRZEKAZANIEM PRAW AUTORSKICH ORAZ WYRAŻENIEM ZGODY AUTORA PRACY NA JEJ PUBLICZNĄ PREZENTACJĘ ORAZ WYKORZYSTANIE W DOWOLNY SPOSÓB PRZEZ ORGANIZATORÓW KONKURSU.

 

Przebieg Konkursu

 

1 października 2013r. Ogłoszenie konkursu

Październik-Grudzień 2013r. Przyjmowanie i rejestracja prac konkursowych

Styczeń 2014r. Sporządzenie galerii internetowej prac konkursowych

Luty/Marzec 2014r. Ocena prac przez jury

30 marca 2014r. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu

 

Ocena prac i nagrody

 

Prace konkursowe ocenia jury powołane prze organizatorów w skład, którego wchodzą twórcy amatorzy jak również profesjonaliści z zakresu różnych form wyrazu artystycznego. Ocena prac przebiega w następujących kategoriach ;

VI kategorii wiekowych: autorzy w wieku do 6 lat, 7- 8 lat, 9-11 lat ,12 -14 lat, 15-18 lat, powyżej 18 lat

 

Jury przyzna: Nagrody GRAND PRIX oraz trzystopniowe nagrody i wyróżnienia, w podziale na stosowane techniki wykonania prac oraz kategorie wiekowe.

 

Nagrody rzeczowe przewidziano dla laureatów trzech stopni, zaś osoby wyróżnione otrzymują pamiątkowe dyplomy.

 

Z uwagi na różnorodność technik twórczych jury dokonuje również oceny uwzględniając tą różnorodność i może przyznać nagrody specjalne i dodatkowe. W miarę posiadanych środków finansowych jury może przyznać również nagrody dla nauczycieli i opiekunów, kierując się w tym względzie ich zaangażowaniem w realizację idei konkursu.

 

Rodzaje nagród – dyplomy, książki, przybory szkolne, inne nagrody rzeczowe oraz udział w wycieczkach, warsztatach, plenerach malarskich, nagrody niespodzianki. Nagrody nie odebrane w terminie miesiąca od chwili ogłoszenia wyników przechodzą do puli nagród przeznaczonych na kolejną edycję konkursu.

 

Uwagi końcowe

 

Przesłanie prac na konkurs może być poprzedzone przeprowadzeniem konkursu na terenie szkoły. W takim przypadku prosimy o przesłanie informacji o ilości uczestników, co pozwoli na określenie ogólnej liczby uczestników naszego konkursu.

 

O wynikach konkursu uczestnicy lub ich opiekunowie informowani są listownie. Prace nadesłane na konkurs nie są zwracane, lecz gromadzone celem stworzenia stałej wystawy „Mieszkam w Beskidach”. /zwrot pracy może nastąpić po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo bezpłatnej publikacji prac nadesłanych na konkurs.

 

WIELKĄ PROŚBĘ kierują organizatorzy do autorów prac i ich opiekunów o czytelne podpisywanie prac z podaniem imienia i nazwiska opiekuna oraz autora wraz z jego wiekiem, a także placówki (szkoła, dom kultury itp.).

 

Opis pracy winien być czytelny i trwale przymocowany do pracy. Z uwagi na dużą ilość nadsyłanych prac dodatkowym elementem ułatwiającym sporządzenie ich rejestru jest wykaz prac nadesłanych z poszczególnych placówek sporządzony wg. wzoru.

 

Lp. Imię Nazwisko autora wiek tytuł pracy placówka /miejscowość Imię Nazwisko opiekuna

Wszelkie informacje o konkursie uzyskać można telefonując

33 863-80-71, 502 719 906,  e-mail gok@gokswinna.ig.pl

www.mieszkamwbeskidach.pl, www. gokswinna.ig.pl

 

Na prace konkursowe oczekujemy pod adresem:

Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej

Ul.Wspólna 13

34-331 Świnna

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s